Skip to main content

AccessTr.neT

Tabloya Göre Sayma,Hesaplama ve Raporlama

Tabloya Göre Sayma,Hesaplama ve Raporlama

Çözüldü #1
Merhabalar. Konuyu aslında Sql bölümüne açmıştım. fakat database bağlantısını yapmayı geçemedim. daha farklı bir alternatif olarak bir işlem yapmaya karar verdim.

Elimdeki SuKullanımı isimli çalışmada yapmak istediğim işlem şudur. Data1 ve Data2 isimli iki tablom var. bu tablolarda Data1=Litreli Su Al komutu ile kazana alınan su bilgileri mevcuttur. suyu Soğuk-Sıcak olarak ayrı ayrı almaktayım. aynı biçimde Data2 tablosunda da ana kazan boşaltma bilgileri mevcuttur. Yaptığım form ve sorgularla seçtiğim iki tarih aralığında raporlaya biliyorum.

Yapmak istediğim ise özet rapor hazırlamaktır. Seçilen tarih aralığında Makine tablosuna göre listelenmiş sıralamada makine makine kaç sefer soğuk-sıcak su alınmış, bunları su almalarda Hacim1 değerleri ile çarpmak ve günlük alınan Soğuk-Sıcak su miktarını hesaplamak. aynı işlemi Su boşaltmalarda da yapıp Hacim2 değerleri ile çarpıp makine makine günlük boşaltılan Soğuk-Sıcak su miktarlarını bir sayfada raporlamaktır. ekteki örnek Excel dosyasında raporun olmasını hedeflediğim biçimi görebilirsiniz.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Ek Dosyalar
 Su Hesaplama Özet Rapor.rar(10.03 KB)

Ek Dosyalar
 SuKullanımı.rar(2.23 MB)

Sql bölümündeki konuyu kapatmak istedim ama hata mesajı verdi ve kapatamadım.
Son Düzenleme: 01/03/2012, 15:39, Düzenleyen: lol4504.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Tabloya Göre Sayma,Hesaplama ve Raporlama - Yazar: lol4504 - 01/03/2012, 15:38