Skip to main content

AccessTr.neT

Liste kutusunun kayıt kaynağının 1 den fazla tablo ile değiştirilmesi

Liste kutusunun kayıt kaynağının 1 den fazla tablo ile değiştirilmesi

Çözüldü #1
Arkadaşlar iyi geceler.
Belki çok kolay yada zor bilemiyorum. Eklediğim dosyada 4 adet tablom var. Bu tablo adları "T_G" ve yıllardan oluşuyor. Dosyadaki formumda liste26 adında bir listbox'um ve yilsec adında bir combobox'um var. Ben bu liste kutusunun rowsource'sini "T_G" ve yilsec açılan kutusundan seçtiğim yıl değerine göre bulunan tablolarımdan seçilenin olmasını (yöntem belki yanlıştır) yapabiliyorum. Benim sorunum ise bu liste kutusuna çektiğim verilerden sadece adı soyadı alanı dolu olanları çekmek. Yani liste kutusundan seçimime göre listenin kayıt kaynağını değiştirerek listada adı soyadı bilgileri olanları listelemek.
Sitede bakmadığım örnek kalmadı sanırım. Bu tipte değişken kayıt kaynaklı bir örnek sanırım bulamadım. VB Kod bilgimde yeterli olmadığından burada tıkandım.
Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
(Eğer buna benzer bir konu daha önce işlenmişse affınıza sığınırım. Ben görememiş yada anlıyamamış olabilirim. Ayrıca gündüzleri cevap veremeyebilirim işle alakalı olarak)
Ek Dosyalar
 gunaydinlistedoldur.zip(24.63 KB)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Liste kutusunun kayıt kaynağının 1 den fazla tablo ile değiştirilmesi - Yazar: hace32 - 08/12/2011, 23:37
Task