Skip to main content

AccessTr.neT

Tasarım üzerine bir kaç soru

accestr seven
accestr seven
3
2517

Tasarım üzerine bir kaç soru

Değerli dostlar bu konuyu biraz daha inceledim Aklıma 1-2 soru geldi:
1-Alan adı yazılırken ,Büyük harf kullanılmalı deniliyor.Resim yazısı da aynen büyük mü olmalıdır.İsteğe göre küçük olabilir mi?
2-Anladığım kadarıyla alan adı türkçe olamayacak.Resim yazısında böyle bir şart yok galiba
3-Bir sınıftaki devamsızlığı takip etmek isteyen ,bir tasarımcı, izlenim için ayrı bir tablo oluşturması dahamı faydalı olur.
4-Üye alanı var olduğunu sayalım.Kişiler listesindede 3-5 bin üzerinde kayıt olduğunu düşünelim.Bunların içerisinde çeşitli kuruluşlara üye olunduğunda , üyelik için bir alanda hepsi takip edilebilir mi? saıları az da olsa diyelimki 50-60 kişi ortak olarak A-B ismindeki 2 kuruluşa üyelik olduğunda,bunlar için ileride detaylı sorgular oluşturmak için, tek alandan sorgu Like yöntemi ile sorgulama yapılabilir mi?.Yokda her bir dernek için Üyelik alanı oluşturup ona göremi tasarlanmalıdır.Yoksa bunun içinde 2. ayrı bir tablo mu oluşturulmalıdır?
4. soru biraz uzun oldu ama,tasarım aşamasında olduğum için dosya gönderemiyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar
accestr seven, 26-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 22/10/2011, 12:52, Düzenleyen: accestr seven.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Tasarım üzerine bir kaç soru - Yazar: accestr seven - 22/10/2011, 12:50
Cvp: Tasarım üzerine bir kaç soru - Yazar: Kur@l - 22/10/2011, 13:05
Cvp: Tasarım üzerine bir kaç soru - Yazar: Yandemir - 22/10/2011, 14:15
Task