Skip to main content

AccessTr.neT

ado ile formda seçilen checkbox'ları tabloya kaydetme

ado ile formda seçilen checkbox'ları tabloya kaydetme

Çözüldü #1
Merhaba

Projemde takıldığım bir noktayı sizlerle paylaşmak istedim örnek bi form oluşturup ekledim.
soru:
Formda bir kullanıcı kaydı ve kullanıcının 2 bölümdeki izinleri kaydedilmesi gerekiyor, örnekte olduğu gibi user tablosuna kullanıcı bilgisini ve formda checkbox ile seçilen "işletme","güvenlik" alanlarına giriş izinlerini kaydetmem gerekiyor yani checkbox seçiliyse tabloya 1 yazıcak seçili değilse 0.

ikinci işlemde ise izinler tablosuna kullanıcının 2 bölümdeki "okuma" ve "yazma" izinlerini eklemem gerekiyor, yani kullanıcıID sini kayıtta aldık bir döngü vasıtasıyla formdaki 2 bölüm checkbox'ı ve 4 izin checkbox ı tabloya kaydetmem gerekiyor sonuç şu şekilde olmalı.

seçilen bölüm alanları(formdaki checkboxlar) izinler tablosuna "işletme" ve "güvenlik" olarak eklenicek onun yanındaki checkboxlar okuma seçiliyse1 değilse0 yazma seçiliyse 1 veya 0 olmalı.

userID--bölüm---okuma--yazma
--1 ---işletme ---1 -----1
--1--- güvenlik --0 -----1

gibi eklenicek izinler tablosuna.

yardımı esirgemeyen saygıdeğer accesstr kullanıcıları yorumlarınızı bekliyorum Img-cray Fur
.zip checkbox.zip (Dosya Boyutu: 32,51 KB | İndirme Sayısı: 11)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
ado ile formda seçilen checkbox'ları tabloya kaydetme - Yazar: saygincilli - 12/08/2011, 10:47
Task