Skip to main content

AccessTr.neT

ASP Bölümü Açılması Hakkında Talep ve Fikir

ASP Bölümü Açılması Hakkında Talep ve Fikir

Exclamation #1
Merhaba değerli accesstr yönetimi ve bir o kadar değerli üyeler,

Sizlere bir fikrimi aktarmak istiyorum. Epeyce uzun bir süre Access ile uğraştım. Birkaç program tasarladım kendi işimi görecek kadar. Fakat ilerleyen aşamalarda yaptığım programı taşınabilir, her yerden erişilebilir kılmak istedim. Ama Access den kopamadım. uzun uğraşlar sonucu, asp ye merak sardım. Şu anda ASP tabanlı bir üretim takip sistemi (manifacturing monitoring) geliştiriyorum. Web tabanlı olarak çalışıyor, patronumuz istediği yerden siparişi sisteme kaydedebiliyor, duyuru ekleyebiliyor (duyuru üretim listesinin üzerinde kayan yazı şeklinde çıkıyor ekleyen ismi ile birlikte), eklenen sipariş fabrikadaki ilgili birimlere aktarılıyor. Örneğin; ilk olarak ürün grafik ekranına düşüyor, grafik onaylayınca matbaaya gidiyor, baskısı tamamlandıktan sonra kutulamaya geçiyor, sonra sevk ve teslim ekranına sırasıyla gidiyor bir önceki onay verdikten sonra. Tabiiki (kendi düşüncem) bu muhteşem sistemin altında da Access yatıyor. ASP için Access olmazsa olmaz bir olgu. Bu yüzden Asp olarak bir alt forum açılmalı diye düşünüyorum. Ki iyi kötü bildiğimiz birkaç birşey varsa nacizane paylaşalım, diğer değerli arkadaşlarımız istifade etsin bildiklerimizden. Başkaları paylaşsın biz öğrenelim aynı zamanda.

Okuduğunuz için teşekkürler.
İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

İbrahim Niyazi ÖZCAN
RD Graphic Design & Printing

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
ASP Bölümü Açılması Hakkında Talep ve Fikir - Yazar: iozcan - 16/07/2011, 15:03