Skip to main content

AccessTr.neT

If fonksiyonu ve kullanıcı zorunlu veri girişi

If fonksiyonu ve kullanıcı zorunlu veri girişi

Çözüldü #1
Merhaba;
Bu iki işlem (tahminimce tabi) birbirine bağlı olduğu için çalışmada ikisini de aynı başlıkta topladım.
Ekteki çalışmada, Günlük Ziyaretler Formunda;
- Ziyaret Durum kısmında
Eğer Takipte işaretliyse üst kısımda yer alan Teklif Edilen Makine Adedini boş geçemesin ve buraya "sıfır" yazamasın;

- Parkur kısmında ise
Toplam Makine Sayısı 0 veya 1 ise MüşteriKategorisine E
2 veya 3 ise D,
4 - 9 arası ise C,
10 - 49 arası ise B
49 dan büyük ise A yazsın.Toplam Makine Sayısı değerini Makine Sayısı1,2 ve 3 ün toplamından alıyor.
NOT: Burada bir problemim daha var. Makine Sayısı1 e değer giriyorum, Enter;
Makine Sayısı2 ye değer giriyorum, Enter dediğimde direkt olarak önce Toplam Makine Sayısı kısmına gidiyor daha sonra Makine Sayısı3 e geliyor. Halbuki enter diyerek onayladığımda bir sonraki veri yazacağım alan Makine Sayısı3 alanı. Sıralamada bir hatam mı var acaba?

- Kiralama kısmında ise
Eğer kiralama "Var" olarak işaretlendi ise Sözleşme bitim tarihini boş bırakamasın.

Bu işlemleri If komutu ile yapmaya çalıştım ancak hep hata aldım. Ek olarak tarih veya makine yazmadan geçemesin kısmını nasıl yapacağımı bilemiyorum. Amacım kesinlikle hazır almak değil. Daha bu öğrendiklerimi kullanmam gereken çok yer var. O nedenle neler yapıldığını anlatırsanız ben deneyerek tekrar gönderebilirim. Yardımlar için teşekkürler.
.rar günlük ziyaretler.rar (Dosya Boyutu: 30,2 KB | İndirme Sayısı: 8)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
If fonksiyonu ve kullanıcı zorunlu veri girişi - Yazar: sally - 23/05/2011, 14:48
Task