Skip to main content

AccessTr.neT

access de tablolarım içinde garip yaratıklar...

hgsoftware
hgsoftware
4
3619

access de tablolarım içinde garip yaratıklar...

accesse o kadar çok karıştıryorum ki sonunda tanınmayan harfler ve resimler çıktı...

valla bunu nasıl becerdim bende anlamadım; allaha şükürler olsun ki 450000 satır ve 255 sütundan oluşan dosyam hala ayakta...

Başta..ne demiştik..! ADRES VERİ TABANI SİSTEMİ GELECEĞİMİZ_ GEÇMİŞİMİZ İÇİN PLANLANMALI .ADRES_TC KİMLİK NO. KARDEŞTİR DEDİK; 1999 YILINDA; yola çıktık ya tutarsa misali... H&G_software_M_İ_P programı koyduk o günlerde adına; ilçemdeki tüm bilgileri 255 sutunlu,bir tabloda toplamaya başladık DEDİĞİMDE ;KİMSE İNANMAMIŞTI...bu dev tabloyu sorgu ile bölüp bölüp kullanacağım demiştik ya;O GÜNLERDE;  bazıları bu tablodan birşey olmaz demişti YA hani...Biz yılmadık...çalıştık araştırdık_sorduk_söz dinledik..kör,topal yol aldık; şimdi son rötuj zamanı...(UAVT VE MAKS YOK İKEN GÖRÜLEN RÜYA GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR)
(18/01/2011, 20:56)hgsoftware yazdı: accesse o kadar çok karıştıryorum ki sonunda tanınmayan harfler ve resimler çıktı...

valla bunu nasıl becerdim bende anlamadım; allaha şükürler olsun ki 500000 satır ve 255 sütundan oluşan dosyam hala ayakta...
.rar access delirdi.rar (Dosya Boyutu: 35,96 KB | İndirme Sayısı: 2)
Başta..ne demiştik..! ADRES VERİ TABANI SİSTEMİ GELECEĞİMİZ_ GEÇMİŞİMİZ İÇİN PLANLANMALI .ADRES_TC KİMLİK NO. KARDEŞTİR DEDİK; 1999 YILINDA; yola çıktık ya tutarsa misali... H&G_software_M_İ_P programı koyduk o günlerde adına; ilçemdeki tüm bilgileri 255 sutunlu,bir tabloda toplamaya başladık DEDİĞİMDE ;KİMSE İNANMAMIŞTI...bu dev tabloyu sorgu ile bölüp bölüp kullanacağım demiştik ya;O GÜNLERDE;  bazıları bu tablodan birşey olmaz demişti YA hani...Biz yılmadık...çalıştık araştırdık_sorduk_söz dinledik..kör,topal yol aldık; şimdi son rötuj zamanı...(UAVT VE MAKS YOK İKEN GÖRÜLEN RÜYA GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR)
Son Düzenleme: 18/01/2011, 21:07, Düzenleyen: hgsoftware.
Bu görüntüden anlaşılan yazı karakterinin değiştirildiği, ancak resim yerine örneği eklerseniz daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz.
Konu Access hakkında soru değil zannediyorum konu uygun kategoriye taşındı.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
bu hatadan bir an kurtulabilmek için yapmam gereken şey satırları silmekti bende öyle yaptım...
çünkü resmi amaçlı kullandığım bu tablo 800 mb. kadar...
ama görüntüsünü almaya başarmıştım.

örnekte tam görülmüyor ama diyer kısımdaki tablo içindeki türkçe karakterli yazılarım aynen duruyordu... galiba bu olay bir kaç sütün içerisinde ve de 2000 satır kadarında bu bölümler boştu ama yinede bu sütun içinde de yazılarım aynen duruyor ; bu anlaşılmayan yazı şeklindeydi bu sütunlarda da kısmen bilgi yoktu....
bazıları bu hale geldi demek en güzeli ;
access de bu güne kadar tesbit edilen hatalar adında bir konu başlığı yapmak en güzeli galiba...

hata mesajı almadığınız bir 2011 yılı dilerim.

Son Düzenleme: 19/01/2011, 09:29, Düzenleyen: hgsoftware.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task