Skip to main content

AccessTr.neT

Belirtilen kayda gidemezsiniz - hata

Belirtilen kayda gidemezsiniz - hata

Çözüldü #1
S.a arkadaslar

bıkac gundur calısıyorum accessle, ornek bı tablo ve bu tablo uzerınden calısan form hazırladım, formdaki yeni kayıt vs. butonları hata veriyor belirtilen kayda gıdemezsınız seklnde, form uzerınden tabloya verı gıremıyorum, nerde hata yapıyorum acaba. dosyayı msj a eklıyorum, formun ıkıncı sekmesınde kı butonlar. yardmcı olursanz sevınrm
.rar Yeni Microsoft Access Veritabanı_1.rar (Dosya Boyutu: 46,1 KB | İndirme Sayısı: 4)
Son Düzenleme: 01/01/2011, 14:26, Düzenleyen: TurkCoder.
Çözüldü #2
Aramıza hoş geldiniz. Takıldığınız yerlerde yardım alacaksınız, ancak sizden ricamız lütfen Site Kurallarımızı okuyunuz ve bu doğrultuda hareket ediniz. Türkçe karakter kullanma, örneklerimizi sıkıştırarak ekleme vs.
Sorunuza gelince, bahsettiğiniz konu bir hata değildir. Tablonuzda yer alan ilk kayıttan daha öncesine gitmeye çalıştığınızda sistem tarafından verilen bir mesajdır. Bu mesajı kendinize göre değiştirmek isterseniz buda mümkün. Örneğinizde 2010 ile gelen yeni bir özellik olarak Katıştırılmış Makro yöntemi kullanılmış. Düğmenin Tıklandığında olayında yazan Katıştırılmış Makro yazısının yanında bulunan ... işaretine tıklayarak tasarımına giriniz. Burada göreceğiniz İleti alanında bulunan =[MacroError].[Description] yerine =" " arasına istediğiniz mesajı yazabilirsiniz. ="Buraya Kadar, Başka Kayıt Yok ki.." gibi.. Umarım açıklayabilmişimdir. Kolay gelsin.
Çözüldü #3
(01/01/2011, 14:33)BlackEagle yazdı: Aramıza hoş geldiniz. Takıldığınız yerlerde yardım alacaksınız, ancak sizden ricamız lütfen Site Kurallarımızı okuunuz ve bu doğrultuda hareket ediniz. Türkçe karakter kullanma, örneklerimizi sıkıştırarak ekleme vs.

F klavye fazla alışkın olmadığım için sorun oluyor hızlı yazarken, Bir dahakine sıkıştırarak eklerim, kusura bakmayın.
Çözüldü #4
Önceki Mesajıma yaptığım açıklamayı okuyarak, geri dönüş yaparsanız seviniriz.
Çözüldü #5
(01/01/2011, 14:33)BlackEagle yazdı: Aramıza hoş geldiniz. Takıldığınız yerlerde yardım alacaksınız, ancak sizden ricamız lütfen Site Kurallarımızı okuyunuz ve bu doğrultuda hareket ediniz. Türkçe karakter kullanma, örneklerimizi sıkıştırarak ekleme vs.
Sorunuza gelince, bahsettiğiniz konu bir hata değildir. Tablonuzda yer alan ilk kayıttan daha öncesine gitmeye çalıştığınızda sistem tarafından verilen bir mesajdır. Bu mesajı kendinize göre değiştirmek isterseniz buda mümkün. Örneğinizde 2010 ile gelen yeni bir özellik olarak Katıştırılmış Makro yöntemi kullanılmış. Düğmenin Tıklandığında olayında yazan Katıştırılmış Makro yazısının yanında bulunan ... işaretine tıklayarak tasarımına giriniz. Burada göreceğiniz İleti alanında bulunan =[MacroError].[Description] yerine =" " arasına istediğiniz mesajı yazabilirsiniz. ="Buraya Kadar, Başka Kayıt Yok ki.." gibi.. Umarım açıklayabilmişimdir. Kolay gelsin.

Tabloda ilk kayıttan daha öncesine gitmeye çalıştığında verdiği hatadan bahsetmiyorum blackeagle,

Yeni kayıt , kaydı kaydet, kaydı sil, bütün butonlar ayrı hatalar veriyor burada başka bi sıkıntı var, bu butonları kullanarak formun ikinci sekmesinden tabloya kayıt ekleyip silebilmek istiyorum.

Makro olayına gelince sadece formu kapat butonu için ufak bi makro ekledim, bi hata mesajı vermesini istemiyorum orada bir sorun yok.
Son Düzenleme: 01/01/2011, 14:45, Düzenleyen: TurkCoder.
Çözüldü #6
Gördüğüm kadarıyla web site tasarım vb. sektörde çalışıyorsunuz. Müşterileri takip için bir program düşünmüşsünüz. Bu hali ile deneme yapıyorsanız problem yok ancak asıl program bu ise ileride sıkıntılar yaşarsınız. Bu arada ölümcül hatalar konusunu okumanızı tavsiye ederim.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da