Skip to main content

AccessTr.neT

Metinler İçin Koşullu Biçimlendirme

Metinler İçin Koşullu Biçimlendirme

Çözüldü #1
Arkadaşlar hepinize selamlar;
Form üzerinde, tablo alanına bağlı bir açılır kutu yaptım, içerisinde 3 tane metin yazı (isim) var . Yapmak istediğim kutuda bir isimi seçtiğimde otomatik olarak diğer ilişkisiz metin kutusuna "uygun", diğer ismi seçtiğimde "uygun değil" ve en son ismi seçtiğimde "belli değil" ifadelerini yazdırabilmek. Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.
Aşağıdaki örneğin 3 seçenekli metin halini istiyorum.
=IIf([pH_TadlıSuSonuç]<=7,6 and [pH_TadlıSuSonuç]>=6,5;"Uygun";"Uygun değil")
=IIf([pH_TadlıSuSonuç]<=7,6 and [pH_TadlıSuSonuç]>=6,5;"Uygun";"Uygun değil";”belli değil”) gibi
pH_TadlıSuSonuç=3 seçenekli açılır metin kutusudur.
Teşekkürler..Img-cray
Son Düzenleme: 25/12/2010, 19:51, Düzenleyen: Ragıp61.
Çözüldü #2
Merhaba.

Bunun için iç içe IIF işlevini kullanabilirsiniz.

Ben Excelde örnek bir satır yazdım.
Siz bunu rahatlıkla çalışmanıza uyarlayabilirsiniz.

MsgBox IIf(Range("A1") = "Ahmet", "Uygun", IIf(Range("A1") = "Mehmet", "Uygun değil", "Belli değil"))
Mesajlarımızı Türkçe yazım kurallarına uygun yazalım.
Emeğe saygı gösterelim, bir teşekkürü çok görmeyelim.
Çözüldü #3
Sn. Maytas
teşekkürler ama ben Access 2007 kullanıyorum. Elinde bir Access örneği varsa yüklermisin. Yukarıda yazılan benim isteğimi karşılamadı, olmuyor. Teşekkürler.
Çözüldü #4
Sayın Ragıp61 Site Kuralları gereği örnek dosya yüklerseniz memnun oluruz. Her soru soran üyemiz için örnek hazırlamak ne kadar zor olur tahmin edersiniz.

Sayın maytas aslında size cevabı vermiş ancak ince noktayı kaçırmışsınız. Uygun Değil yazan yerde tekrar bir IIF kontrolü yapacaksınız. Örneklendirecek olursak :

=IIf([pH_TadlıSuSonuç]<=7,6 and [pH_TadlıSuSonuç]>=6,5;"Uygun";IIF([pH_TadlıSuSonuç]=<6,5;"Uygun Değil";"Belli Değil"))
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
=IIf([pH_TadlıSuSonuç]=Metin1 and [pH_TadlıSuSonuç]=Metin2;"Uygun";IIF([pH_TadlıSuSonuç]=Metin3;"Uygun Değil";"Belli Değil"))

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim, fakat yukarıda yazdığım gibi lazım, düzenleyebilirmisiniz.
Çözüldü #6
Sayın Ragıp61, sayın alpeki99'un uyarısını atladınız sanırım.

Alıntı:Sayın Ragıp61 Site Kuralları gereği örnek dosya yüklerseniz memnun oluruz.
Mesajlarımızı Türkçe yazım kurallarına uygun yazalım.
Emeğe saygı gösterelim, bir teşekkürü çok görmeyelim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task