Skip to main content

AccessTr.neT

Textdeki Bilgileri List e ekleme

Textdeki Bilgileri List e ekleme

Çözüldü #1
bu listedeki gibi başlıkları ayıran ve onun altına istediğim kayıtları nasıl textlerden alıp aktarabilirim ?Icon_rolleyes
Çözüldü #2
Önce şunu sormuş olalım. Listeye kayıtları çekebildiniz mi? Eğer listelediniz ve listeden bir kayıda tıklayınca metin kutularında bu bilgileri görmek istiyorsanız :

Dim rs As Object

Set rs = Me.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[TABLODAKİ ALAN ADI] = " & Me.[LİSTE ADI].Column(TABLODA ARANACAK DEĞERİN OLDUĞU SÜTÜN NUMARASI)
If Not rs.EOF Then Me.Bookmark = rs.Bookmark
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Sayın Şeyma Hanım;
Hastane Eczaneleri ile ilgili proje hazırlamaya mı karar verdin?
Hayri16, 12-11-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #4
Öncelikle Teşekkür ederim yardım ettiğiniz için.
Bir süredir uğraşıyorum Eczane programıyla inşallah da güzel olur Img-grin
Çözüldü #5
(24/12/2010, 00:26)alpeki99 yazdı: Önce şunu sormuş olalım. Listeye kayıtları çekebildiniz mi? Eğer listelediniz ve listeden bir kayıda tıklayınca metin kutularında bu bilgileri görmek istiyorsanız :

Dim rs As Object

Set rs = Me.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[TABLODAKİ ALAN ADI] = " & Me.[LİSTE ADI].Column(TABLODA ARANACAK DEĞERİN OLDUĞU SÜTÜN NUMARASI)
If Not rs.EOF Then Me.Bookmark = rs.Bookmark

daha listeleme yapamadım. kodlardan da anlamaya çalışıyorum ama çok anlayamadım. anlamadan da olmasını istemem. Olduramadım da zaten.
Çözüldü #6
Listeleme için formunuz tasarım modunda iken Araçlar kutusundan nasıl buton, metin kutusu ekliyorsanız aynı şekilde liste kutusunu seçiyorsunuz. Daha sonra açılan sihirbaz size hangi tablodan bilgi göstermek istediğinizi soracak. Tablodan sonra hangi alanları göstermek istediğinizi seçeceksiniz. Liste kutusu oluşturmak işte bu kadar kolay.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task