Skip to main content

AccessTr.neT

listview özellikleri yardım.

listview özellikleri yardım.

Çözüldü #1
visual basic hakkında yardım istiyorum .

Kullanılacak Nesneler ; DataGridView , ListView , Button

datagrid\'de adı,soyadı,yazılı1,yazılı2,yazılı3,sözlü1,sözlü2,sözlü3 olacak columns ları olacak.

1)liste isimli listview de öğrencinin adı soyadı , yazılı ve sözlü ortalamaları ve kalıp geçtiği yazılacak. .
2)ortalamaya göre büyükten küçüğe doğru sıralanacak(yani ortalaması en büyük olan kişi en üst satırda 1. satırda olacak)
3)ortalaması en yüksek kişinin ad soyad,ortalama,ve durumu kırmızı , ort. en düşük olan kişi 2. sırada siyah renkli olacak.
normalde de siyah renkli oldugundan sorun yok sadece 2. sırada olsa yeter.

1. de sorun yok kodları yazdım fakat 2 ve 3 de sorun çıkıyor. artan sıralamayı yapamıyorum ve istediğimiz bir satırın 1. satıra gelmesini bilmiyorum simdiden tesekkurler . . selametle

visual basic 2008 kullanıyorum .
Çözüldü #2
Site Kurallarına göre ödevlerde yardımcı olmuyoruz, örnek dosya eklenmeyen sorularda bizim örneği hazırlamamız ise inanılmaz yorucu ve gereksiz. Yapabildiğiniz yere kadar yapın örnek dosyanızı buraya koyun ondan sonra size yardımcı olalım.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
2008 kullanıldığına göre konu Vb net ile alakalı ve ilgili bölüme taşınmıştır.
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task