Skip to main content

AccessTr.neT

[split] Şartlı Kayıt Ekleme Hk.

[split] Şartlı Kayıt Ekleme Hk.

Çözüldü #1
Arkadaşlar
Fomda Adı soyadı veya doğum yeri alanlarından herhangibirinin doldurulması yeterli olması halinde aşağıdaki kodda nasıl bir değişiklik yapmalıyız

ElseIf IsNull(DOGUMYERI) Then
MsgBox "DOGUMYERI alanı boş bırakılamaz..!", vbCritical, "UYARI"
DOGUMYERI.SetFocus
DoCmd.CancelEvent
Exit Sub

ElseIf IsNull(CALISTIGIKURUM) Then
MsgBox "CALISTIGIKURUM alanı boş bırakılamaz..!", vbCritical, "UYARI"
CALISTIGIKURUM.SetFocus
DoCmd.CancelEvent
Exit Sub

Else

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

End If

Exit_Komut10_Click:
Exit Sub

Err_Komut10_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut10_Click
End Sub

Çözüldü #2
Sayın ozmly, cevaplanmış bir sorunun arkasına soru eklemişsiniz. Ben konuyu sorular bölümüne ayırarak ekledim. Lütfen daha dikkatli olun, yoksa site mevcut düzenliliğini kaybedecek.
Sorunuzla ilgili olarak da lütfen -ama lütfen- örnek ekleyiniz. Bahsettiğiniz kodları denemek gerekli, tek tek analiz edecek kadar kimsenin boş zamanının olduğunu sanmam.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
  If (IsNull(AdiSoyadi) Then
MsgBox ("AdSoyad bölümünü boş geçtiniz Doğumyerini girmelisiniz")
DOGUMYERI.SetFocus
ElseIf IsNull(DOGUMYERI) Then
MsgBox ("Doğumyerini boş geçtiniz AdSoyad bölümünü giriniz")
AdSoyad.SetFocus
DoCmd.CancelEvent

Exit Sub
Çözüldü #4
Yadımınız için teşekkürler Ancak,
Bu kod ad soyadı boşsa DOGUMYERI odaklanıyor. DOGUMYERI doldurulup tekrar tıklandığında ad soyadı kontrol etmeyip DOGUMYERI nin dolu olup olmadığına bakmalı ama tekrar adı soyadına gidiyor. Aynı zamanda adı soyadı dolu iken DOGUMYERI kontrol etmeden geçmeli

her ikiside boşsa birine odaklanmalı. Herhangi biri dolu ise çalıştığı kurumu kontrol etmeli

If IsNull(ADISOYADI) Then yapısını If IsNull(ADISOYADI) (DOGUMYERI)Then şeklinde birlikte kullanmak mümkün mü?
.rar şartlı boş alan kontrolü.rar (Dosya Boyutu: 16,2 KB | İndirme Sayısı: 8)
Çözüldü #5
(30/11/2010, 17:34)ozmly yazdı: Yadımınız için teşekkürler Ancak,
Bu kod ad soyadı boşsa DOGUMYERI odaklanıyor. DOGUMYERI doldurulup tekrar tıklandığında ad soyadı kontrol etmeyip DOGUMYERI nin dolu olup olmadığına bakmalı ama tekrar adı soyadına gidiyor. Aynı zamanda adı soyadı dolu iken DOGUMYERI kontrol etmeden geçmeli

her ikiside boşsa birine odaklanmalı. Herhangi biri dolu ise çalıştığı kurumu kontrol etmeli

If IsNull(ADISOYADI) Then yapısını If IsNull(ADISOYADI) (DOGUMYERI)Then şeklinde birlikte kullanmak mümkün mü?

Evet Olabilir size kalmış döngüden çıkması için Else bir görev yazmalsınız ben başlangıcını yazmıştım.
If (IsNull((ADISOYADI) Or (DOGUMYERI))) Then

MsgBox ("AdSoyad veya Doğumyerinden birini yazmalısınız boş geçemezsiniz.")
ADISOYADI.SetFocus
Çözüldü #6
sayın schworse kardeşimize ek olarak
If (IsNull((ADISOYADI) Or (DOGUMYERI))) Then MsgBox "Lütfen Boş geçmeyin, AdSoyad veya Doğumyerinden birini yazmalısınız boş geçemezsiniz", 48, "Kayıt İşlemi": Me.ADISOYADI.SetFocus: Exit Sub
şeklinde bitişkte yazılabilir ..

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task