Skip to main content

AccessTr.neT

formüller hakkında yardım

formüller hakkında yardım

Çözüldü #1
merhaba, ben haftalık faaliyetlerler ilgili bir program hazırlıyorum.formda 100 civarı alanda formül yazarak otomatik toplam almak istiyorum.Formüllerin hepsini yazdığımda formüller hata veriyor.bunu nasıl giderebilirim yada daha değişik bir yolu varmı. Aynı zamanda bir alandaki toplam alma işleminde seçtiğim alanların sayılarını yanyana getiriyor sadece bir de bu konuda yardımcı olabilen varsa sevinirim.
.rar Veritabanı123.rar (Dosya Boyutu: 45,76 KB | İndirme Sayısı: 10)
Çözüldü #2
öncelikle belirtmek isterim ki programınız çok karışık geldi bana Img-cray

ana tablonuzu inceledim ve tablonuzda toplam almak istediğiniz alanların veri türlerini "metin" olarak gördüm. deneme açısından ticari taksi toplamlarını sayı yaptım ve toplam işlemini yaptırdım.sizde toplam almamasının sebebi veri türünden kaynaklanıyordu.yapmış oduğunuz işlem doğru ama sonuç veri türünü metin seçtiğiniz için "55555" olur
veri türünü sayı seçtiğinizde ise 5+5+5+5+5=25 olur
tablonuzda toplam almak istediğiniz alanların veri türlerini değiştiriniz.

(formunuzda değiştirdiğim alanı kırmızı yaptım inceleyiniz)
.rar coskun_deneme.rar (Dosya Boyutu: 94,19 KB | İndirme Sayısı: 14)
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Çözüldü #3
ek bilgi olarak ilave etmek isterim ki bence tablo yapınız yanlış(çok fazla alan kullanmışsınız)
lütfen forumumuzda veri türleri ve toplamlar özelliklede yapılmaması gereken ölümcül hatalar var inceleyiniz.

formunuzda 100 civarı formül yazmaktan bahsetmişsiniz ve form üzerindeki alanlarıda göz önünde bulundurursak programınızın performansını negatif yönde etkileyeceğini de bilmenizi isterim.

şu konuya bi bakın https://accesstr.net/konu-yapilmamasi-ge...cmc%c3%bcl
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Son Düzenleme: 27/09/2010, 11:39, Düzenleyen: Coskun0559.
Çözüldü #4
teşekkür ederim sayın :coskun_cakal
formdaki verilerin herhafta ayrı ayrı tek sayfada çağrılması gerektiği için mecburen bu kadar karmaşık oldu, belki toparlayabilirim diye düşünüyorum...Benim bilgisayarımda sizin düzenlediğiniz kısım hariç (düzelttim)geri kalan kutucuklarda ###hata yazısı var.bunu düzeltmemin bir formülü varmı ve ya kod yazma gibi bir yöntemle başarabilirmiyim.yardımınız için çok teşekkürler...
Son Düzenleme: 27/09/2010, 11:52, Düzenleyen: ERTANNN41.
Çözüldü #5
SN. ERTANNN41

Öncelikle sn coskun_cakal'a katılıyorum tablo yapınız çok karışık ve lüzümsuz alanlarla dolu tek bir alana kaydedeceğiniz alanları 6 alanda değişik isimlerde yer ayırmışsınız. Bu hem programınızın ağır çalışmasına ve gereksiz alan kaybına sebep olur. Tablonuzda mesela ticari taksi denetimi m, ticari taksi denetimi b, ticari taksi denetimi ge, ticari taksi denetimi bö ve ticari taksi denetimi k gibi alanları sadece "ticari taksi denetimi" şeklinde yapıp şube olarak ayrı bir alan açsaydınız ve bu alanı ölçüt olarak kullansaydınız daha verimli olurdu diye düşünüyorum. Ayrıca tek formlarda Topla(***) fonksiyonu değil Dsum ("alan";"Tablo";"olçüt")fonksiyonu kullanmanız lazım..
+repCahiller bilginin kölesi, Alimler ise efendisi olur.
Çözüldü #6
=DSum("[ticari taksi denetimi m]";"anatablo")
+repCahiller bilginin kölesi, Alimler ise efendisi olur.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task