Skip to main content

AccessTr.neT

Apartman yönetim prg

Apartman yönetim prg

Çözüldü #1
Arkadaşlar sayın Murat ÖZMENLER yapmış oldugu apartman yönetim programı 20 dairelik ben bunu 33 daireye cıkartım ama exceli fazla bilmediğimden Userform2 formunu butonla açtıramıyorum butona bastıgımda Userform2.show yazısı sarı renkli olarak hata veriyor bu hatayı nasıl gideririz birde borç formunu ve form2 de 20 dairelik girişler oldugundanben bunu nasıl 33 daireye cıkartırım sadece bu hatalar kaldı yardımlarınızı rica ediyorum teşekkürler
Çözüldü #2
Sn:simendifer
ComboBox13 ten sonraki combobox ismlerini ve form initalizedeki combobox isimlerini tekrar kontrol ediniz.Formun initalize olayındaki kodlarda olmayan comboboxlar var.
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama
Çözüldü #3
sayın ogulcan ilginize teşekkür ederim acılamanızı yapmak istediğimde Dediğiniz comboBox un adını degiştirmeyi bilemiyorum nerden nasıl yapılır combobox46 yazısını silip 13 yazıyorum belirsiz ad diyor bana yardıcı olurmusunuz formda 20 kişinin girişleri var ben bunu 33 e cıkartmayı denedim forma eklemeyı denedim sıgmıyor kenar cizgilerin arkasında kalıyor yarısı görünüyor cızgiyi tasan kısmı görünmüyor cizgiyi buyutmeye calışıyorum cızgı buyumuyor yardımınızı rica ediyorum
zaten önce excelle başlamıştım baktım zor geldı butun agırlıgımı accesse verdiğim için bu işlemi bilemiyorum yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim
ekteki resimden anlarsınız
Forum un boyutunu DrawBuffer den ayarlagım
.rar resimm.rar (Dosya Boyutu: 144,73 KB | İndirme Sayısı: 155)
Son Düzenleme: 26/09/2010, 11:43, Düzenleyen: simendifer.
Çözüldü #4
Sn:simendifer
İsim değiştirme sizinde resimde belirttiğiniz şekilde yapılmaktadır.Fakat şunu belirtmek isterim siz anladığım kadarı ile framelerden bir tanesini kopyala yapıştır yaparak çoğaltma yoluna gitmişsiniz ve bu esnada sizin kontrolünüz dışında farkında olmadanda olsa yapıştırma işlemi sırasında fazladan ve arka tarafta saklanan objeler oluşması sonucu olası hatalar almışsınız.Birde formül yazarken döngüsel başvuru hatası var ve dosyanız fazlaca biçimlendirildiği için hangi formülde hata olduğunu bulamadım.Ağaşıdaki örnekte istediğiniz şekilde 33 daire için düzenleme yapılmıştır.

NOT:Exceli data olarak kullanırken gereksiz biçimlendirme ve hücre birleştirmelerinden kaçınınız.Sonuç olarak dosya boyutunun büyümesine sebeb olursunuz ve veri kayıplarına neden olur.
.rar APATMAN YÖNETİM.rar (Dosya Boyutu: 209,85 KB | İndirme Sayısı: 610)
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama
Çözüldü #5
Sayın ogulcan92;

İyi pazarlar.. sayın simendifer'e verdiğiniz katkı için teşekkürler.

Ben oturduğum apartmanın 28 yıldır denetçiliğini yapıyorum.

Sizden değerli zamanınızı alarak özel bir istekte bulunmak istemem. Acaba nasıl bir yol izleyerek anılan programı 43 daireye çıkarabilirim? Bunu açıklama imkanınız olabilir mi?

Sevgi ve saygılar..
Çözüldü #6
sayın ogulcan teşekkür eder saygılar sunarım degerli zamanınızı aldım hakkınızı helal edin
dediğiniz gibi frameleri kopyala yapıştırla cogalttım eklemeleri yaparken araçlar seceneklerden formulu göster kutusunu gösterle formullerin nasıl nerelerden deger aldıgını gördüm oralara hucre ekleren onlardan istifade ettim hata denetimi gösterek nerelerden deger oldıgını göredüm eklemelerimi ona göre yaptım hucreleri eklerken son iki hucreyi secip sag alt köşesinden tutup ekleyecegım kadar asagıya cekerek ilave ettim belki yeniden yapmaya kalksaydım mı diye de dusundum yaptıklarımdan sonra ama geriye bakınca emeklerim ziyan olmasın diye devam ettim tıkanınca size başvurdum eksik olmayın

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task