Skip to main content

AccessTr.neT

Bağlı Tablo Yöntemi İle Veri Tabanından Paylaşım

Bağlı Tablo Yöntemi İle Veri Tabanından Paylaşım

Çözüldü #1
Merhaba 
veri tabanın da ki tabloyu farklı kullanıcıdaki Excel e bağlı tablo yaptım.
Yani diğer kullanıcı Excel'i açıldığında verileri Access tablosundan otomatik çekiyor.
Aklıma takıldı!!!
Eğer diğer kullanıcı Excel deki verileri günceller (siler yada değiştirirse) ise Access te güncellenmiş olur mu?Bunun olmasını istemiyorum. Diğer kullanıcı aynı ağ üzerinde Excel i paylaşıyor. Farklı kullanıcılar da verileri accessten değiştirmemeli.
Amacım Access açılmadan ana veri paylaşımı yapmak.
excel sadece verileri almak için çekiyor ise değiştirmez.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
(26/09/2018, 11:56)Dart Reder yazdı: Merhaba 
veri tabanın da ki tabloyu farklı kullanıcıdaki Excel e bağlı tablo yaptım.
Yani diğer kullanıcı Excel'i açıldığında verileri Access tablosundan otomatik çekiyor.
Aklıma takıldı!!!
Eğer diğer kullanıcı Excel deki verileri günceller (siler yada değiştirirse) ise Access te güncellenmiş olur mu?Bunun olmasını istemiyorum. Diğer kullanıcı aynı ağ üzerinde Excel i paylaşıyor. Farklı kullanıcılar da verileri accessten değiştirmemeli.
Amacım Access açılmadan ana veri paylaşımı yapmak.

Aklıma bir şey takıldı. Excel kullanıcıları değişiklik yaparsa, excel'i yeniden açtıklarında Access dosyası değişmediğinden yaptıkları değişiklikler de boşa gitmiş olmaz mı?

Eğer yukarıdaki gibi bir sorun yoksa Access veritabanının olduğu klasörü paylaşıma koyarken ağdaki diğer kullanıcılara sadece okuma yetkisi verirseniz Access dosyasının değişmemesi lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da