Skip to main content

AccessTr.neT

Alt Forma İlgili Kayda Ait Son Verileri Getirmek?

Alt Forma İlgili Kayda Ait Son Verileri Getirmek?

Çözüldü #1
Ornek dosyam ektedir.

karteksfrm formunda yeni kayıt açtığımda kişi ve tarih seçimini yaptıktan sonra o kişiye ait kayıtlı son tarihli verilerin alt forma getirilmesini yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
.zip test.zip (Dosya Boyutu: 73 KB | İndirme Sayısı: 5)
Son Düzenleme: 21/08/2018, 23:01, Düzenleyen: ogzcntrk.
Önce getirmek istediğiniz alt form verilerinde ana formdaki hastayla ilgili tek bir kayıt olmadığını görmeniz lazım. Bu durumda işimiz büyüyle çözülebilir Img-grin)) Şaka şaka. Alt formda mesela hastanın benzersiz bir verisi olmalı. Tc kimlik gibi. Bu arada tarih bilgisi de olmalı ki son kayıt olduğu bilinsin. Sizin altformunuz ve buna bağlı tabloda bu gibi veriler yok. Nasıl kayıt ekliyorsunuz bilmediğimden nereden eklemeniz gerektiğini de bilemiyorum. Ama şunu biliyorum ki, dediğim veriler kayıt sırasında eklenmeli ki , sonradan çağırılsın.
İnadına, ille de Accesstr.net...
(25/08/2018, 02:36)mehmetdemiral yazdı: Önce getirmek istediğiniz alt form verilerinde ana formdaki hastayla ilgili tek bir kayıt olmadığını görmeniz lazım. Bu durumda işimiz büyüyle çözülebilir Img-grin)) Şaka şaka. Alt formda mesela hastanın benzersiz bir verisi olmalı. Tc kimlik gibi. Bu arada tarih bilgisi de olmalı ki son kayıt olduğu bilinsin. Sizin altformunuz ve buna bağlı tabloda bu gibi veriler yok. Nasıl kayıt ekliyorsunuz bilmediğimden nereden eklemeniz gerektiğini de bilemiyorum. Ama şunu biliyorum ki, dediğim veriler kayıt sırasında eklenmeli ki , sonradan çağırılsın.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task