Skip to main content

AccessTr.neT

Çift Tıklama İle Veriye Dayalı Form Açmak

Çift Tıklama İle Veriye Dayalı Form Açmak

Çözüldü #1
Sayın Accesstr net ailesi

Ekli projemde resimlerde işaretlediğim alanlardaki verileri,
Hasta Kayıt alt formunda bulunan KüpeNo ile Grubu alanlarından her hangi birine  çift tıklandığında;
Hasta Kayıt alt formunda bulunan satırdaki veriler ile Müşteri Kayıt formunda bulunan ve işaretlenen alandaki verileri Tedavi  formundaki alanlara nasıl aktarabilirim.
[Resim: do.php?imgf=153281431850931.jpg]
[Resim: do.php?imgf=153281428056231.jpg]
.rar vt3-1 - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 269,84 KB | İndirme Sayısı: 9)
Önce hasta giriş açılacak, orada kayıt yapılarak kişi bilgileri girilecek veya çağrılacak. Sonra tedaviye basılıp tedavi girişi yapılınca, açılan formda dabilgiler aynen gelecek. Bu mudur?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Hasta kaydı yapıldıktan sonra Hasta kayıt alt formunda Küpe No ve Gruba göre Tedavi formunu açacak.
Diyelimki adamın 10 tane hastası var ve bunların her birinin küpe numarası var işte burada esas olan Küpe noya göre formu açmak,
GRup ise küpe nosu olmayan için tedavi formunu açmak.

saygılarımla.
[Resim: do.php?imgf=153284868429011.jpg]
Son Düzenleme: 29/07/2018, 10:18, Düzenleyen: fascioğlu.
Tedavi formunuzun kayıt kaynağı Müşteri tablosu olarak belirlenmiş ve yüklendiğinde olayında yeni kayıt kodu var.
Tedavi formunun kayıt kaynağı tedavi tablosu olması gerekli ve yüklendiğinde olayındaki yeni kayıt kodu silinmeli.

frm_MusteriKayit isimli formda bulunan "Hasta Kayıt" isimli alt formdaki "mtn_KUPENO" metin kutusunun çift tıklandığında olayına

Dim VarMi As Integer
Dim AccessTrneT_HastaSahibi As String
Dim AccessTrneT_TCNO As String
Dim AccessTrneT_KUPENO As String
Dim AccessTrneT_FormAdi As String
Dim AccessTrneT_Kriter As String

AccessTrneT_FormAdi = "frm_Tedavi"

AccessTrneT_HastaSahibi = Forms!Frm_MusteriKayit!mtn_HASTASAHIBI
AccessTrneT_TCNO = Forms!Frm_MusteriKayit!mtn_TCKIMLIKNO
AccessTrneT_KUPENO = Me.mtn_KUPENO

VarMi = DCount("MUSID", "tbl_Tedavi", "[KUPENO]='" & Me.mtn_KUPENO & "'")

If VarMi = 0 Then
   DoCmd.SetWarnings False
   DoCmd.RunSQL "INSERT INTO tbl_Tedavi (TEDAVITARIHI, HASTASAHIBI, TCKIMLIKNO, KUPENO) VALUES ('" & Date & "', '" & AccessTrneT_HastaSahibi & "', '" & AccessTrneT_TCNO & "', '" & AccessTrneT_KUPENO & "')"
   DoCmd.SetWarnings True
End If

AccessTrneT_Kriter = "[KUPENO]=" & "'" & Me![mtn_KUPENO] & "'"
DoCmd.OpenForm AccessTrneT_FormAdi, , , AccessTrneT_Kriter

Kodu eklerseniz, tbl_tedavi tablosunda küpeno nun olup olmadığına bakar,yok ise TEDAVITARIHI, HASTASAHIBI, TCKIMLIKNO, KUPENO verilerini tbl_tedavi tablosuna aktarır, daha sonra ilgili kaydı açtırır.

Öncelikle tedavi formunuzun kayıt kaynağını düzeltin.

Ayrıca, kodlar içerisinde frm_Ana_Giris mevzusu dönüyor, ancak siz bununla ilgili herhangi bir bilgi vermiyorsunuz. Bu işlemler frm_Ana_Giris isimli formun içerisindeki altformda yapılacak ise önceden konu hakkında bilgi vermeniz gerekli.

Sonraki cevabınız muhtemelen "Olmadı" olacaktır.
Sayın Ozan bey,
       Cevabınız için çok teşekkür ederim.
       Ancak son zamanlarda sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar sonrası tavır ve sözleriniz beni çok üzüyor,sebebi nedir bilmeden bir kusurmu ettim.
        Ayrıca vermiş olduğunuz bir çok cevap sonrası da minnettarlığımı belirttim.
        Yazdığınız cevaba gelince resimdeki hatayı veriyor.
Merhaba, önceki mesajımda verdiğim kodda düzeltme yaptım. Kodu tekrar uygulayınız.

(29/07/2018, 18:24)fascioğlu yazdı: Ancak son zamanlarda sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar sonrası tavır ve sözleriniz beni çok üzüyor,sebebi nedir bilmeden bir kusurmu ettim.

Sorduğunuz sorulara yazdığım cevaplarda herhangi bir art niyet yok. An itibariyle 200 Konu ve 1000 Mesajınız var. Artık accessi öğrenmenizi istiyorum sadece.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task