Skip to main content

AccessTr.neT

Mysql Bağlantısı Ve Kullanımı

Mysql Bağlantısı Ve Kullanımı

Çözüldü #1
Arkadaşlar bir kurum içinde projemi kullanmak istiyorum. Vt ortak olsun diyorum. Bu iş için en iyi vt hangisi olur. Beleş ??

MySQL connector yükledim localhost ta bulunan wamp üzerinde çalıştım lakin uzak mysql e çevirince hata aldım. Versiyon hatası veriyor. Ama mysql sitesinde bulunan en güncel connectoru aldım yine olmadı. Sorun ne olabilir. Vt mi nasıl hem ortak hemde güvenli yapabilirim. Birde projeyi derledikten sonra kullanan her pc ye connector kurmak zorundaymıyım.

Arkadaşlar bir diğer konuda şu, Access vt kullanırken bazı alanlarımda açılan kutularda birde fazla seçim vardı. çoklu seçim açılan kutuları mysql de nasıl ayarlayacağız? alanlar üzerinden mi yapılacak?
Son Düzenleme: 03/05/2018, 22:04, Düzenleyen: alperalper.
(05/05/2018, 15:57)onkay yazdı:
(05/05/2018, 15:48)onkay yazdı: @ozguryasin bunun için sizin yönteminizi denedim ancak başarılı olamadım.

peki ado bağlantısını sıfırdan nasıl yapabilirim şuan ODBC yi iptal etmem gerekiyor mu?

halihazırda bi Sql bağlantım var bunu adoya nasıl çevirebilirim.

Onkay kardeşim kusura bakma lakin bir konu açıp yardım beklerken bu başlık altına alakası olmayan bir mesajla konuyu niçin dağıtıyorsunuz anlamış değilim? Ve bu sorunun hakkında konu açmış olmana rağmen??

https://accesstr.net/konu-sql-baglantisi...lleme.html
Son Düzenleme: 06/05/2018, 16:32, Düzenleyen: alperalper.
(03/05/2018, 19:14)alperalper yazdı: MySQL connector yükledim localhost ta bulunan wamp üzerinde çalıştım lakin uzak mysql e çevirince hata aldım. Versiyon hatası veriyor. Ama mysql sitesinde bulunan en güncel connectoru aldım yine olmadı. Sorun ne olabilir. Vt mi nasıl hem ortak hemde güvenli yapabilirim. Birde projeyi derledikten sonra kullanan her pc ye connector kurmak zorundaymıyım.

Uzak mysql bağlantısını nasıl tasarladınız bilmiyorum ancak, sunucunun uzak mysql'u destekleyip desteklemediğini kontrol edin.

(03/05/2018, 19:14)alperalper yazdı: Arkadaşlar bir diğer konuda şu, Access vt kullanırken bazı alanlarımda açılan kutularda birde fazla seçim vardı. çoklu seçim açılan kutuları mysql de nasıl ayarlayacağız? alanlar üzerinden mi yapılacak?

Çoklu seçimi mysql tablolarında ayarlayamazsınız.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task