Skip to main content

AccessTr.neT

Randevu Programında Kriterli Görünüm Sağlatmak

Randevu Programında Kriterli Görünüm Sağlatmak

Merhaba
Sitedede bulunan bir randevu programını kendime uygun hale getirmeye çalışıyorum. programda makine2 formunda 7 adet liste bulunuyor ve haftanın 7 gününü gösteriyor.
Benim yapmak istediğim ise;
makine2 tablomda Stato alanında makine seçme işlemi yapıyorum. 7 adet makine türüm var. Quitt1 Quitt2 Quitt3 Ondamed1 Ondamed2 Ondamed3 ve görüşme şeklinde.

Makine2 formunda her listenin bir makineye ait kayıtları göstermesini istiyorum. 
Şuan makine2 formu verileri makine2s sorgusunda alıyor ve Quitt1 kayıtlarını gösteriyor. 

ordaki tüm listelerin bunun gibi tek bir makinenin kaydını göstermesini nasıl sağlayabilirim. aynı zamandada ajanda özelliğini kaybettirmeden...
.rar randevu.rar (Dosya Boyutu: 94,92 KB | İndirme Sayısı: 15)
sanırım bu şekilde istiyorsunuz
.rar randevu - celoyce.rar (Dosya Boyutu: 90,76 KB | İndirme Sayısı: 20)
(23/02/2017, 12:06)C*e*l*o*y*c*e yazdı: sanırım bu şekilde istiyorsunuz

sayın celoyce elinize sağlık fakat bu şekilde değil. 
makine2 formunda 7 adet liste kutusu var ve şuanda onlar günleri gösteriyor. 
Benim istediğim ise 7 kutu 7 farklı makinemi göstersin. birinci listede yani lst0 da sadece makine olarak Quitt1 olarak kayıt yaptıklarım  lst1 de sadece Quitt2 olarak kayıt yaptıklarım lst2 de Quitt3 olarak kayıt yaptıklarım lst3 de Ondamed1 olarak kayt yaptıklarım lst4 de Ondamed2 olarak kayıt yaptıklarım lst5 de Ondamed3 olarak kayıt yaptıklarım ve lst6 dada Görüşme olarak kayıt yaptıklarım gözüksün sadece. ve bütüm liste kutuları bugünün tarihini göstersin şeklinde yukardaki gün atlatmalardada heps atlattığım günün kayıtlarını göstersin mantığı umarım anlatabilmişimdir. yani açıkcası her liste kutusunun filtre verisi olması sanırım bu istediğim ama şuanki kodda liste kutuları tüm kayıtları göstercek şekilde kodlanmış bunu değiştirmeye çalışıyorum. veriyi sorgudan almasını sağladım makine2s sorgusunda ama bu seferde tüm liste kutuları sadece bir makinenin filtresini yapıyor. her liste kutusu için ayrı sorgudan veri aldırabilirmiyiz?
Merhaba, uygulamadaki liste kutularındaki veriler farklı tarihlere ait.
Bahsettiğiniz işlem sonucu 1 haftalık veri mi görünecek, yoksa 1. liste kutusunda Quitt1, 2. liste kutusunda Quitt2 olanlar mı görünecek? Liste kutularının üstünde bulunan tarih alanlarına göre mi veri aktarılacak?
Lütfen açtığınız konulara verilen cevaplar hakkında zamanında bildirimde bulununuz.

Takvimde 22 şubata geldiğinizde liste0'da quitt1, liste1'de ise quitt2 görünür.
23 şubata geldiğinizde liste kutusundaki veriler tarihe göre değişir.
.rar randevu_sld.rar (Dosya Boyutu: 91,79 KB | İndirme Sayısı: 23)
Konu taşınmıştır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da