Skip to main content

AccessTr.neT

Dernek Gelir Gider Takibi

Dernek Gelir Gider Takibi

Çözüldü #1
Hazırlamaya çalıştığım dernek hesapları takip için hazırlamaya çalıştığım veritabanında yapamadığım konular için siz değerli üstadların yardımlarına ihtiyacım var
1- Yıllar formu üzerinde yıllık gelir ve gider toplamlarını almak istiyorum. Banka mevcudu elle girildiğinde kasa mevcudunu vermesi gerekiyor.
2- Belge No yazılan sütünda yazılan önünde sıfır olan değerleri yazdıramıyorum örnek (000001) yazdığımda 1 rakamına dönüşüyor.
Bu sorunlar aştığımda accesstr.net üzerinden dernekçiler tarafından kullanılmak üzere sunmak istiyorum.
Şimdiden teşekkürü borç biliyor saygılar sunuyorum.
.rar Dernek Gelir_Gider.rar (Dosya Boyutu: 84,27 KB | İndirme Sayısı: 70)
Çözüldü #2
merhaba,

ek'te talebinize dair uygulamanızın düzenlenmiş hali mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

birinci sorunuzla ilgili;gelir gider toplamları alt formlardan alınmıştır.

=[Gelirler1].[Form]![Metin16]
=[gider].[Form]![Metin16]

ifadeleri her bir textbox'ın kaynağına aktarılmıştır.

ayrıca,
banka mevcudu bilgisi için değer girildiğinde kasa sonucunun yazıldığı hesaplama sonucunda aklıma takılan şu oldu:siz,

=([Metin51])-([Metin43])-([Metin47])

ifadesi yazarak,banka mevcudunu da gider gibi göstermişsiniz.yanılmıyorsam,banka mevcudu gelir olmalı.bu sebeple kendimce bu ifadeyi

=(([Metin51]-[Metin43])+([Metin47]))

gibi değiştirdim.eğer yanılıyorsam,yapacağınız işlem,ilgili textbox'ın kaynak satırına gelerek (+) değeri tekrar (-) eksi olarak değiştirmeniz gerekiyor.

ikinci sorunuza yönelik de;hem gelir hem de gider tablolarında belge numaralarını içeren alan veri türünü sayı olarak hazırlamışsınız.bu sebeple,siz sayısal değer önüne sıfır ekleseniz de değişmez yine 1 yazar.bu veri türünü metin olarak değiştirdim.böylece,istediğiniz şekilde değer girebilirsiniz.00001 gibi.her iki tablodan ilgili alan üzerinde gerekli yeni değerleri girmek zorundasınız eğer ki 0001 gibi yazmak istiyorsanız.

son olarak da,kasa mevcut bilgisine dair koşullu biçimlendirme işlemi uyguladım.böylece,kasa değeri eksi değer olduğunda kırmızı,aksi durumda da yeşil olarak gösterecek.

bilgilerinize,iyi çalışmalar.
saygılar.
.rar Dernek Gelir_GiderATOZ.rar (Dosya Boyutu: 39,39 KB | İndirme Sayısı: 86)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Son Düzenleme: 01/03/2014, 18:54, Düzenleyen: atoz112.
Çözüldü #3
İlginiz için teşekkür ederim sorun çözüldü

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da