Skip to main content

AccessTr.neT

Access Veritabanındaki sadece istenilen verilerde KAYIT GÜNCELLEME

Access Veritabanındaki sadece istenilen verilerde KAYIT GÜNCELLEME

Örnek üzerinde çalışırken şöyle bir ihtiyaç çıktı. Kayıt güncelleme işleminde; TCKimlikNo ve AdiSoyadi verilerinin güncellenmesini istemiyorum. Diğer veriler güncellenebilir. DataGridden veri seçildiğinde ilgili yerlere veriler geliyor. Oradan TCKimlikNo ve AdiSoyadi verileri değiştirilmek istendiğinde "BU ALANLARDA DÜZELTME İŞLEMİ YAPILAMAZ" gibi bir mesaj diğerler alanlarda ise düzeltme yapılabilip "VERİLERİNİZ GİRİLEN DEĞERE GÖRE GÜNCELLENDİ" gibi bir mesaj versin istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden TEŞEKKÜRLER...
.rar AccesTR.rar (Dosya Boyutu: 100,41 KB | İndirme Sayısı: 15)

Private Sub DataGridView1_CellClick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs) Handles DataGridView1.CellClick
TextBox1.Text = IIf(IsDBNull(DataGridView1.CurrentRow.Cells(0).Value), "", DataGridView1.CurrentRow.Cells(0).Value) 'İlgili alan boş ise TextBox'a boş olarak ataması.
TextBox2.Text = IIf(IsDBNull(DataGridView1.CurrentRow.Cells(1).Value), "", DataGridView1.CurrentRow.Cells(1).Value)
TextBox3.Text = IIf(IsDBNull(DataGridView1.CurrentRow.Cells(2).Value), "", DataGridView1.CurrentRow.Cells(2).Value)
TextBox4.Text = IIf(IsDBNull(DataGridView1.CurrentRow.Cells(3).Value), "", DataGridView1.CurrentRow.Cells(3).Value)
TextBox5.Text = IIf(IsDBNull(DataGridView1.CurrentRow.Cells(4).Value), "", DataGridView1.CurrentRow.Cells(4).Value)
TextBox6.Text = IIf(IsDBNull(DataGridView1.CurrentRow.Cells(5).Value), "", DataGridView1.CurrentRow.Cells(5).Value)
TextBox7.Text = IIf(IsDBNull(DataGridView1.CurrentRow.Cells(6).Value), "", DataGridView1.CurrentRow.Cells(6).Value)
TextBox1.Enabled = False 'ilave ediniz
TextBox2.Enabled = False 'ilave ediniz
End Sub

ve

Private Sub Button4_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button4.Click
Temizle()
TextBox1.Enabled = True 'ilave ediniz
TextBox2.Enabled = True 'ilave ediniz
End Sub

yazınız...
Please return your positive or negative ...
Çok Teşekkür ederim. Evet istediğim bu. iyiki varsınız. Sağolun

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task