Skip to main content

AccessTr.neT

access tabloda seçime göre otomatik diğer veriyi atma

access tabloda seçime göre otomatik diğer veriyi atma

Çözüldü #1
s.a. arkadaşlar yaptım programı ekledim. otomatik şekilde veriler atıyor o sorun sizleriniz sayesinde çözülmüştür. fakat yeni bir veri girmek istediğimde girmiyor kabul etmiyor. ben buna yeni bilgilerde girebilmeliyim. bakacağınız form1 tablosu programın içinde yada teminat1 e alt form olarak ekledim bakarsanız sevinirim.
.rar SARF EVRAKLAR.rar (Dosya Boyutu: 124,17 KB | İndirme Sayısı: 29)
+rep Access Paylaştıkca Güzeldir +rep
Son Düzenleme: 08/12/2010, 20:45, Düzenleyen: sansar55.
Çözüldü #2
Sn Sansar55,

Ekteki örneği inceleyiniz.

Lütfen olumlu veya olumsuz geri dönüş yapınız...
.rar ÖRNEK.rar (Dosya Boyutu: 12,78 KB | İndirme Sayısı: 26)
Please return your positive or negative ...
Çözüldü #3
Aşağıdaki konudan bu işlemi nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

<a href="https://accesstr.net/konu-acilan-kutudaki-secime-gore-formdaki-metin-kutularina-bilgi-getirme-dlookup-olmadan.html">Açılan kutudaki seçime göre formdaki metin kutularına bilgi getirme (Dlookup olmadan)</a>
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #4
a.s
arkadaşım formda bulunan açılan kutunun satır kaynağını şu şekilde değiştirdim

SELECT Tablo1.Kimlik, Tablo1.ADI, Tablo1.[VERGİ NUMARASI] FROM Tablo1 ORDER BY Tablo1.ADI;

açılan kutunun ütün sayısını 3 yaptım ve sütun genişliklerini 0;3;0 olarak değiştirdim.bu sayede eklemiş olduğum "vergi numarası" alanım gözükmeyecektir.

son olarakda açılan kutunun güncelleştirme sonrası olayına şu kodu yazdım;

Me.VERGİ_NUMARASI.Value = Me.Açılan_Kutu0.Column(2)

örnekte gerekli düzenlemeleri yaptım.kolay gelsin.
.rar ÖRNEK_coşkun.rar (Dosya Boyutu: 11,35 KB | İndirme Sayısı: 19)
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Son Düzenleme: 06/12/2010, 16:21, Düzenleyen: Coskun0559.
Çözüldü #5
evet olmuş allah razı olsun
+rep Access Paylaştıkca Güzeldir +rep
Çözüldü #6
aynı anda 3 cevap Img-grin
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task