Skip to main content

AccessTr.neT

REÇETE YAZMA

REÇETE YAZMA

Çözüldü #1
ARKADAŞLAR,az Access bilgisiyle bişiler yapmaya çalışıyorum.recete ve teşhis listelerinden aldığım verileri ya yandaki ilaç1 ilaç2 .... adlı boşluklara yada listeden seçilecek ilaçları alttaki alt tabloya yazdırma çabasındayım.lakin beceremedim.ilginize teşekkürler
.rar REÇETE.rar (Dosya Boyutu: 438,09 KB | İndirme Sayısı: 28)
ahmetsan, 23-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Merhaba Sn.ahmesan;
Form üzerindeki liste kutularından seçtiğiniz değerleri metin kutusuna aktarmak yerine mevcut metin kutularını açılır kutu yapıp bu açılır kutulardan teşhis ve ilaç adlarını seçerek ilerlesek olur mu?
İyi çalışmalar.
Çözüldü #3
hocam icd tanı kod yaklaşık 5000 tane,ilaçlarda okadar öyle zahmetli olur diye düşünüyorum.
Çözüldü #4
Basit bir liste kutusu mantığı ile bir örnek hazırladım ilaç 1 ve ilaç 2 için örneği inceleyin bekli faydalı olur.
.rar REÇETE.rar (Dosya Boyutu: 442,31 KB | İndirme Sayısı: 37)
Çözüldü #5
boolean_,teşekkür ederim,açılan menü iyi fikir ancak ilaç seçmek zor oluyor,şu olabilirmi açılan menü üzerinde arama çubuğu gibi veya bir kaç harf yazınca daralan menü gibi,emeklerinize teşekkür ederim ayrıca
Çözüldü #6
Elbette olabilir sizin kullandığınız arama alanına bağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken arama sorgusundaki Like "*" & [Forms]![recete]![gecici] & "*" kodu ilaçlar sorgudaki ilaç adı bölümüne yazmak ve arama alanı değiştirildiğinde olayına Me.Lst_ilac.Requery
satırını eklemek arama alanından açılan listeler içinde faydalanabilir hale gelecektir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da