Skip to main content

AccessTr.neT

sorgu ile raporlama

sorgu ile raporlama

Çözüldü #1
slm mehmet bey
form ekledim kullandigim sekliyle bu sadece mektup kismi var uyelere gondermek icin onu eklemedim konu ile ilgili degildiye birde taruz beyin yapmis oldugu kullanici girisini kullaniyorum sifrelendirmek icin.
eger cok sey istemiyorsam taplolar, sorgu, form kisminda sizce yanlislarim varmi ileride sorun cikarmamasi icin
simdiden cok tesekur ederim mehmet bey

konu yeniden acmak zorunda kaldim diger konuya ek eklemeyi yapamadim

baslik olarak ne koyacagimdan kararsiz kalmistim sizin gormeniz icin boyle yapdim niyetimde size karsi bir saygisizlik yok ozurdilerim
.rar data_demiral 1.rar (Dosya Boyutu: 113,62 KB | İndirme Sayısı: 39)
Son Düzenleme: 25/09/2013, 17:06, Düzenleyen: hafa.
Çözüldü #2
Lütfen kişisel konu açmayalım. Konu isimlerinde de kurallarımıza uygun isimler olsun. "Mehmet bey" diye bir konu açmanız sitemiz kurallarına aykırıdır. Konuyu anlatan bir başlıkla değiştirmenizi rica ederim. Bu işlemi yapın, konuyu ancak o zaman değerlendireceğim.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
selamlar
arastirmama ragmet konu ile ilgili bir ornek bulamadim. mehmet bey bunun Vba kodu felan yokmumudur. veya sorguyla yapamazmiyim. bir ornek gosterseniz onunla ugrasarak yapabilirim belki.
hayirli aksamlar
Son Düzenleme: 28/09/2013, 05:01, Düzenleyen: hafa.
Çözüldü #4
Sn hafa sorununuz nedir? Ben sorunuzun ne olduğunu bilmeden örneğinize bakmadım.
Saygılar....
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Çözüldü #5
Slm
yılsonu dökümlerini grub adlı form dan yapmaktayız.
Söyle bir sorunla karşılaştık aidat grubu secenekler aidat miktarıyla uyumlu olmaz veya hiç şeçilmezse raporda gözükmüyor inşallah buraya kadar anlata bilmişindir.
Benim sorum aynı tabloda olan iki satırı birbirine baglamak yani aidat miktarı degisince aidat gurubu otomatik değişirmi?
Çok teşekkür ederim
İyi günler
Çözüldü #6
Şimdi anladığım kadarıyla iki sorun var. Birincisi eğer aidat grubu kriterleri dışında bir ücret olursa, yani 55-60-65 tl dışında bir bedel alındıysa hiç bir gruba dahil edilemiyor. Bu durumda aidat grubu null döndüğü için raporda görülmüyor. Öncelikle bunun halledilmesi gerekiyor.

İkinci problem de aidat grubu seçiminin yazılan paraya göre otomatik yapılması. Aslında bunun yapılması durumunda birinci problem de kalkmış olacak. Doğru mudur?

Benim burada önerim alınan bedel yazıldığında kodlarla belirlenen (case kullanılarak yazılan kodlar) aidat grubu otomatik gelecek. Eğer belirlenen kriterler dışında bir bedel olursa "Grup dışı" ya da "Özel aidat" yazdırılacak ve böylece boş geçmeyeceği için raporda da görülecek. Tek hamlede iki problem çözülür. Aksi taktirde NZ ya da IIF kullanılarak birinci sorun halledilir. Böylece ikinci sorun ortadan kalkar.

Bunu yapmamız için çalışmanızda aidat girişi nerede yapılıyor, onu söyleyin ki biz arayıp yorulmayalım.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task