Skip to main content

AccessTr.neT

Tüm kayıtların Tarih alanını Günün tarihine güncellemek

Tüm kayıtların Tarih alanını Günün tarihine güncellemek

Çözüldü #1
Merhaba,

Forumda epey bir araştırma yaptım ama istediğim konuya yakın bir örnek bulamadım.

Yapmak istediğim şey şu formda tarih alanı Bilgisayarın sistem tarihi olacak şekilde, ben hiç tarih girmeden ve tüm kayıtlarda tarih otomatik eklenecek ayrıca formu kapatıp açtığımda güncel tarih neyse tüm kayıtlarda onu göstersin istiyorum. örneğin 10 gün önce 11.09.2013 te kaydettiğim kayıtların tarihi kaydedildiği gün olacaktır tabi. ama ben bunu bugün açarsam tarih alanı ongün önce kaydettiğim kayıtların tarihi 22.09.2013 olarak tüm kayıtlarda güncellensin. ve gelecek günler içinde sistem hep aynı şekilde çalışsın istiyorum. Yani günün tarihi tüm kayıtlarda formu kapatıp açtığımda açılan günün tarihi otomatik güncellensin istiyorum.

Yardım edecek ustalara teşekkürler....
Son Düzenleme: 22/09/2013, 16:56, Düzenleyen: F.Ç.
Çözüldü #2
selam

alttaki kod ile istediğiniz tablo ve alan adlarını düzeltip modül,form vs.. kullanabilirsiniz
isteseniz autoexec makrosundan modülde
isterseniz formun açılışında
kaç adet tablonuz varsa kodu çoğaltın
olumlu yada olumsuz geri dönüşte bulunun
saygılar
CurrentDb.Execute "UPDATE Tablo1 SET Tablo1.tarih = Date();"
aydın3838, 20-12-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #3
Tamam çözdüm,

Çözümü kendim buldum kod da yazmadan. yukarıdaki yöntemlerle olursa olmuyor ama benzerlik çok fazla birkaç ilave ile gerçekleşti istediğim. Çözüm Şöyle; Tabloya eklenen tarih alanının varsayılan değeri =Date() yaptım. Sonra form tasarım görünümünde iken Bu tarih alanını forma ekledim. tarih alanını seçip veri sekmesinden Denetim kaynağı:=Date(), Varsayılan değer de =Date yaptım. Dikkat en önemlisi Formda tarih alanının ad kutusuna değil metin kutusuna da =Date() yaptım böylece tüm kayıtların tarihini günün tarihinde tutabildim sistem tarihini de değiştirerek sağlamasını yaptım sistem tıkır tıkır.

Yararlı olması dilekerimle bir katkıda ben yapmış oldum kendimde bu işe çok sevindim açıkçası.
Son Düzenleme: 22/09/2013, 15:37, Düzenleyen: F.Ç.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task