Skip to main content

AccessTr.neT

Sorgu Sonuçlarının Ay ay Grafikte Gösterilmesi

Sorgu Sonuçlarının Ay ay Grafikte Gösterilmesi

Çözüldü #1
Herkese merhabalar,

Daha önce benzer bir soru sormuştum ancak grafik konusunda ayrı bir konu açmanın uygun olacağını düşündüm.

Ekte ki dosyamdaki allmaterialcodes sorgumu grafik olarak grafik adlı formumda göstermek istiyorum.Nasıl gösterebilirim?

amacım allmaterialcodes sorgumdaki material kodları ay ay saydırıp grafikte göstermek.Yani örneğin Ocak ayında 1 tane şubat ayında 2 tane material kodu var gibi.

teşekkürler
.rar soru.rar (Dosya Boyutu: 775,67 KB | İndirme Sayısı: 33)
Çözüldü #2
Sorum hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Çözüldü #3
Sorgudaki hangi değer tarih değeri olarak alınacak. Gördüğüm kadarıyla 5 ayrı sütunda tarih var.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #4
mehmet bey,

işte o 5 ayrı sütundaki tarih değerlerini kapsayacak.Kafamda orda karıştı zaten.Yani O 5 ayrı sütunu tek bir sütun gibi düşünelim o şekilde.Umarım bir çözümü vardır
Çözüldü #5
Çözümü olmayan iş olmaz da, önemli olan siz ne yapmak istediğinizi bilin. 5 ayrı tarih alanına göre bir sınıflandırma olmaz. Birini seçmek gerekir. Sizin yapmak istediğiniz tarih alanlarının grafiği değil, başka bir şeylerin aylık hareketlerinin grafiği olmalı. Bence tam olarak ne yapmak istediğinizi belirtin ve ayrıntılı olarak anlatın, yapmak sorun değil.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #6
basit bir örnek vererek yapmak istediğimi anlatayım.
örneğin ;
benim bir material kodum var buda X diyelim.Bu kodta main1 tablomda kayıtlı.
Bu X kodunada X2 material kodu bağlı.Bu da main11 tablomda kayıtlı.Bu şekilde X koduna bağlı toplam 4 material kodum olabiliyor.

biraz daha açayım

X koduna X2 bağlı
X2 koduna X3 bağlı
ve X3 kodunada X4 bağlı

bunların hepsi ayrı tablolarda kayıtlı.main-main1-main11-main111 gibi.

şimdi benim istediğim tüm material kodlarının ay ay grafiği.o sebepten tek bir sütun gibi düşünü demek istemiştim
Son Düzenleme: 27/08/2013, 00:41, Düzenleyen: siyahca.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task