Skip to main content

AccessTr.neT

Form Açıldığında Boş Ekran Gelmesi

Form Açıldığında Boş Ekran Gelmesi

Çözüldü #1
Arkadaşlar, üstadlar iyi akşamlar herkese.
Ekte gönderdiğim mdb dosyasında basit 3 isteğim olacak.

Ana form (FKayit)'da kaydettiğim şeyleri arattırması için Ana Forma Hedef Arama (F8) şeklinde bir buton atadım. FHedefAraHazırlık (Alt Form) ve FHedefAra formlarında da bu arattırmayı sağladım. Hatta alpeki99 üstadımın dünkü çözümü üzerine bu aramayı daha da güzelleştirdim.

Ana Formda (FKayit), Hedef Arama (F8) butonuna tıkladığımda, Açılan Hedef Kaydı Ara formu tamamen boş gelsin. Ekte gönderdiğim örnekte kayıt sayısı az diye yapmıyor olabilir ama benim yaklaşık 3000 adet kaydım var ve bahsettiğim butona tıkladığım zaman 'Sorgu Sonucu' kısmında ilk arattırma yaptığım arama sonucu bilgileri hep geliyor. Yani diyelimki bu kodları yazdım ve bir arattırma yaptım. İsminde "A" geçenleri bana getir. 3000 kaydın 2000'in de "A" harfi geçiyorsa bu form ilk açıldığında bu 2000 kaydı getiriyor. Normalde formun boş gelmesini istiyorum. fakat nerden hafızaya aldıysa form her açılışında bu 2000 kayıt ile karşıma geliyor. Ben bu formun boş açılmasını istiyorum. (Not: Veri sekmesinden Veri Girişi : Evet yapıldı. Form boş geldi fakat bu sefer Hedef Ara butonu işlev görmedi) (Hatta İsim metin kutusunu sildim yeni bir metin kutusu atıp kodu ona göre düzenledim ama sonuç yine hüsran Ohmy )

Yardımlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı: 1
Şifre: 1
Son Düzenleme: 12/04/2013, 23:26, Düzenleyen: gozlemci_44.
Çözüldü #2
Aynı konuya yazdığınız 3 soruyu farklı 3 konuya böldüm. Lütfen Site Kurallarına göre konu açınız.

bahsi geçen boş gelmesi gereken form alt form mu ?
Çözüldü #3
evet alt form.
Çözüldü #4
altformun açıldığında olayına aşağıdaki kodu eklemeyi dene.

Me.FHedefAraHazırlık.Form.RecordSource = "SELECT * FROM SHedefAra WHERE [Kullanan Ad] LIKE 'HIDIR*'"
Çözüldü #5
Problem çözüldü mü acaba ??
Çözüldü #6
Üstad konuyu başka bir başlığa taşımıştınız, burada belirttiğiniz şekilde değil de diğer başlıkta belirttiğiniz şekilde çözülmüştü.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da