Skip to main content

AccessTr.neT

Access de activex lerin kayıtlı değil sorununu çözme

esrefigit
esrefigit
4
5470

Access de activex lerin kayıtlı değil sorununu çözme

Özellikle flexgrid ve datagrid gibi activexleri sisteme eklediğimiz ve kullanmak istediğimizde önceden eklenmiş bir formsa sorun olmuyor. Ancak kendimiz yeni bir activex eklemeye çalıştımızda "bu activex kayıtlı değil" gibi bir hata mesajıyla karşılaşırız. İşte bu sorunu halletmek için bir uygulama... Uygulamada öncelikle activeximiz system32 içine kopyalandıktan sonra "başlat/çalıştır/regsvr32 msflxgrd.ocx" yazarak sisteme kaydedilir. Ancak bu şekilde daha önce activex eklenmiş formlardaki activexler çalışır, ancak kendimiz eklemeye çalıştığımızda "kayıtlı değil" uyarısı gelir. Ondan dolayı ekteki programı çalıştırıyor ve örneğin "flexgrid.ocx" i buluyoruz ve etkin hale getiriyoruz. Bende visual studio yüklü olduğundan activexleri yüklemede sorun olmuyor. Yüklü olamayan bir bilgisayarda da denemedim ancak ecnebiler denemiş ve olduğunu söylüyorlar.

Ayrıntılı bilgi burada:

activex ekleme sitesi
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz
sn esrefigit
tamda bahsedilen bu durumla ilgili yeni başladığım zamanlarda ne mesailer harcadım bilemezsiniz. Deneme yanılma ile çözmek zorunda kalmıştım.
ilgili activexlere ilgi duyan arkadaşlar için inanılmaz fayadalı olacaktır.
Paylaşım için teşekkürler
Hayatta listbox kullanmam..
Paylaşım için teşekkürler
Eşref abi sağolsun orjinal paylaşımların piridir Img-grin
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Hocam emek ve paylaşım için teşekkürler....

Saygılar....
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task