Skip to main content

AccessTr.neT

İyi ki doğdun FARE

Bilgisayarcı
Bilgisayarcı
2
2210

İyi ki doğdun FARE

Bilgisayarların vazgeçilmez parçası fare, yakında doğum gününü kutlayacak. Peki bilgisayar faresi kaç yaşına basıyor?

Bilgisayarlarımızın vazgeçilmez bileşenlerinden olan fare bundan tam 40 sene önce ortaya çıktı. Douglas Engelbart tarafından ilk hali icat edilen fare daha sonra Engelbart'la birlikte Bill English tarafından geliştirildi. Geliştiriciler, 1967'de yapılan patent başvurusu sonrasında 1970'te bu patentin de sahibi olmuş durumda. Tabii fare o günlerden bu güne inanılmaz bir değişim geçirdi. Zamanında radikal bir değişimi ifade eden bu bilgisayar parçası şimdilerde ise vazgeçilmez bir ürün haline geldi.

[Resim: ilk-fare12281318a018.jpg]
İlk Farenin resmi

Alıntıdır....
Bana işe yarayan bir müdür göster,sana dünyayı yerinden oynatayım.
                                                                                        Descartes

Yakın zamanda farelere elveda diyeceğiz gibi sevgili hocam Img-grin Bize böyle manidar bir günü hatırlattığınız için teşekkürler. Hele reklam varya bugünlerde farenin kablosu kopuyor tam zamanıymış Img-grin
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
alpeki hocanın dediği gibi yakın zamanda mouse lar ortadan tamamen kalkacak yerini şu insanın 5 parmaklı organı varya adı el olan Biggrin işte o alcak.bi bilişim dergisinde okumuştum pointler üzerine bi yazı yazmışlar işaret parmağına takılan (portatif) bi cihazla mouse nin yaptığı işler kolaylıkla halledile bilcekmiş.bakalım bekliyoruz ama o zamana kadar ölmessek Img-cray
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task