Skip to main content

AccessTr.neT

Windows 7'nin Xp'ye tercih edilmemesine neden olan bir durumum düzeltilmesi

mehmetdemiral
mehmetdemiral
5
3799

Windows 7'nin Xp'ye tercih edilmemesine neden olan bir durumum düzeltilmesi

Arkadaşlar
Biliyorsunuz Windows 7 süper bir işletim sistemidir. Şahsen ben yaklaşık 1 senedir hiçbir sorun yaşamadan kullanıyorum. Herkese de öneriyorum. Fakat Xp'ye çok alışan insanların Windows 7'de alışamadıkları birinci olay, Görev çubuğunda toplanan programlardır. Açtığınız benzer türdeki tüm programlar Görev çubuğundaki tek bir simgenin altında toplanır. Bu nedenle farkına varmadan bir sürü program görülmeden çalışır. Bilgisayarı kapatırken taaa sabah açtığım bir txt dosyasını hala kapatmadığımı farkettiğim çok olmuşturImg-grin) Bunu, sistem kapanırken kapanmayı engelleyen programlar listesinde görünce çok şaşırırdım.

Windows 7 kurduğum veya önerdiğim dostlarımın bana şikayetleri de hep bu nedenledir. Oysa bunun çok kolay bir çözümü vardır:

1- Görev çubuğuna sağ tuş yapıp en alttan Özellikleri seçelim
2- İlk sekme olan Görev Çubuğu sekmesinde "Görev çubuğu düğmeleri" açılan kutusundan "Hiçbir zaman birleştirme"yi seçelim.

İşte bu kadar. Artık program görevleri birleşmeyecek. Tıpkı Xp gibi altta bir sürü programın açık olduğunu görebileceksiniz.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben şikayet edenlerden farklı düşünüyorum. Win 7'nin bu halini seviyorum. Altta bir sürü sekme açılınca kafa karıştırıyor.Img-grin
İşte aynen böyle.. Bazı insan da Xp'deki gibi olsun istiyor. Aslında hepsine uygun bir sistem Windows 7..
Teşekkürler. Bu arada Windows 7'den xp sürücüleri kullanabilmek için ben elle tanıtma yönteminş uyguluyorum. Ekran kartları hariç, sorun çıkmıyor. Bu arada driverler eğer exe şeklinde ise o zaman da windows 7 uyumluluk modu kullanarak dosyanın xp'de çalıştığını işaretleyip, gerekli yetkilerle çalıştırıyorum. Sizin yazdığınız da çok mantıklı bir çözüm. Bir zamanlar Windows Xp'ye sürücü uydurabilmak için registerden değişiklik yaparak Xp'yi Windows 2000 olarak adlandırıyorduk. Sürücüyü tanıttıktan sonra da tekrar register anahtarını eski haline getiriyorduk. Bu da o işlemin tam tersi..

Bilgiler için teşekkürler. Kesinlikle yararlı olacaktır.
cidden benimde hiç hoşuma gitmemişti orada birleşmeleri ve msnin saatin yanına gitmemesi bunla ilgili çözüm varmı yani msn xpde olduğu gibi saatin oraya gelsin
Sayın Goodfalles,
Bunun için de bir yol var:

1- Başlat-Tüm Programlar-WindowsLive'a gelin. Windows Live Messenger'ın üzerine gelin. Sağ tıklayın, özellikler deyin.

2- Uyumluluktan sadece "Vista"yı seçin. Uygula-Tamam deyip kapatın.

3- MSN'i komple kapatın - yeniden açın. Windows yeniden yapılandırma yapacaktır. Baştan başladığında da artık düzgün şekilde çalışacaktır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task