Skip to main content

AccessTr.neT

dsum

Çözüldü #1
sayın yetkili
access 2007 programı kullanıyorum gönderecegim programda alt formunda toplam hanesinde devirli bakiyeyi yapamadım Dsum denedim hata veiyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Çözüldü #2
Sayın tank06;

Merhaba..Ekiniz?
Çözüldü #3
Örnek eklemeniz gerekli ancak, 2007 olarak ekleyeceğinizi öngörerek kodları yazıyorum, kendinize uyarlayın.
1. Eğer borç ve alacak alanları olan bir tabloya bağlı sorgu ise;
Kod:
DevirliBakiye: Topla(Val(DSum("[borc]";"tablo1";"[kimlik]<=" & [kimlik] & " ")-DSum("[alacak]";"tablo1";"[kimlik]<=" & [kimlik] & " ")))
2. Ödeme vb. tek alan üzerinden hesap yaptırmak, yani her kayıtta öncekine eklemesini istiyorsanız;
Kod:
Bakiye: (select sum(([odeme])) from hesap where tarih<=TR.tarih)
İkinci örnekte hesap tablosunun özelliklerinden diğer adını TR olarak ayarlamanız gerekmektedir. Eğer yukarıdaki kodları kendi örneğinize ekleyemezseniz örnek hazırlayarak cevap almanız gerekecektir. Kolay gelsin.
Çözüldü #4
cevap yazdıgınız için teşekkür ederim Dsum olarak gönderdiginiz Dsum codunu yazdım hata veriyor
ben yapılan işlemi alt form üzerinde yapıyorum.
ayrıca toplama yaptıracagım sütünlardada codlar yazılı
örnegin:alt formunda 3 tane sütünüm var.
1:fark sütününda kullandıgım cod:=[ÖDENEN AIDAT]-[AIDAT]
2.faiz sütününda kullandıgım cod:=IIf([FARK]>0;[FARK]+0 And [FARK]<0;[FARK]*0,05)
3.toplam sütününda kullandıgım code:=DSum("[FARK]+[FAİZ]";"[tablo2 alt formu]";"[kimlik]<=" & [kimlik] & " ")3 . toplam sütünüm hata veriyor.
eki gönderiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
.rar cen.rar (Dosya Boyutu: 41,56 KB | İndirme Sayısı: 11)
Çözüldü #5
Bulunduğum yerde 2007 olmadığından yardımcı olamıyorum. 2007 kullanan bir arkadaş yardımcı olur umarım. Ya da örneğinizi 2003 formatında kaydedip tekrar yükleyiniz.
Çözüldü #6
ofis 2003 versiyonunu gönderiyorum saygılar
.rar cen ofis 2003 versiyonu.rar (Dosya Boyutu: 30,4 KB | İndirme Sayısı: 9)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da