Skip to main content

AccessTr.neT

Alt formda hesaplama

Alt formda hesaplama

Çözüldü #1
Herkese merhaba.benim sorum ek teki dosyada,MUSTERI formundaki alt formda ODENEN kısmındaki rakamları toplayarak KALAN kısmına hesaplayarak otomatik atması.Yani istediğim resimdeki gibi olması.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
.rar DENEME.rar (Dosya Boyutu: 10,58 KB | İndirme Sayısı: 18)
Son Düzenleme: 05/04/2010, 18:29, Düzenleyen: ErkanDemir.
Çözüldü #2
Merhaba..

Alt forumun kaynağını bu sorgu ile değiştiriniz..:

SELECT trz.ODEMEID, trz.ID, trz.TARIH, trz.ACIKLAMA, trz.ODENEN,
(select sum(odenen) from Odeme where ID=trz.ID AND ODEMEID<=TRZ.ODEMEID) AS KALAN
FROM ODEME AS trz

Tercihe göre kriterler geliştirilebilir..

İlave Not: Aynı anda kayıt da gireyim istiyorsanız benzer mantıkla, ilgili alanda Dsum fonksiyonundan faydalanabilirsiniz..
Son Düzenleme: 05/04/2010, 19:30, Düzenleyen: Taruz.
Çözüldü #3
Teşekkürler Sn Taruz..

Sn ErkanDemir örneği inceleyiniz lütfen..
.rar DENEME_2010-04-05.rar (Dosya Boyutu: 13,1 KB | İndirme Sayısı: 43)
Çözüldü #4
Teşekkürler arkadaşlar yazdıklarınızı uyguluyorum hemen
Son Düzenleme: 06/04/2010, 11:00, Düzenleyen: ErkanDemir.
Çözüldü #5
Tekrar Merhaba.Gönderdiğiniz mesajları değerlendirerek biraz değişiklikler yaptım.uygulamanın yönü biraz değişti.şimdi gönderdiğim veritabanında da ODEME2 ve SIPARIS2 formlarını yaptım.ODEME2 formunda hesaplamayı yaptırıyorum ama DOKTOR formunda Toplam Ödeme metin kutusuna hesabı aktaramıyorum #Ad? hatası veriyor.SIPARIS2 formunda ise eklediğim Metin14 alanı sıfır sonuç veriyor.anladığım kadarı ile sıfır sonuç vermese bile DOKTOR formunda yine #Ad? hatası verecek gibi görünüyor.İlginize teşekkürler.
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 15,47 KB | İndirme Sayısı: 14)
Çözüldü #6
Yine merhaba arkadaşlar.Bir önceki mesajımda yapamadığım Odeme ve Siparis toplamlarını yeni formlar oluşturarak yaptım.Ama kalan bakiyeyi yine yapamadım.Bu arada #Ad? hatasının ilişkili formların arka planda açık olmadığından verdiğini fark ettim.
Yeni gönderdiğim dosyada da Kalan Bakiye yi görmek için önce Odeme ve Siparis formlarını açıyorum sonra Doktor formunu açıyorum #Ad? hatası vermiyor ama ilgili formlardaki tüm toplamları yada çıkarmaları yapıyor.
Benim istediğim sadece Doktor formunu açmak ve Kalan Bakiye Metin kutusunun o an ekrandaki ilgili doktora ait bakiyeyi vermesi.Arka planda ilgli formları açsam bile kalan bakiye hep aynı sonucu veriyor.
Sorgu ile Odeme ve Siparis tablolarını bir araya getirip ordan form yapmayı denedim o zaman da doğal olarak kayıtları birbirine eşitlemek için bazı kayıtları iki kere yapıyor.Yani bir türlü yapamadım yardımlarınızı bekliyorum.
.rar Resim.rar (Dosya Boyutu: 52,82 KB | İndirme Sayısı: 7)
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 26,65 KB | İndirme Sayısı: 10)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task