Skip to main content

AccessTr.neT

tablolar arası toplama

tablolar arası toplama

Çözüldü #1
arkadaşlar herkeze hayırlı akşamlar. şuanda uğraştığım bir Access çalışmam var çalışmamda takıldığım bir nokta var. sorunum şu 3 tablo var 1 stok kartlarının olduğu tablo 2 tablo giriş tablosu ürünlerin girişlerini tuttuğum tablo 3 tablomda da ürünlerin çıkışları var. benim sorunum 2 ve 3 tablolardaki ürünlere göre girişadet ve çıkışadetlerini toplattırıp çıkan sonuçtan stok durumunu bulmaya çalışıyorum giriş toplamları tutuyor ama çıkışlar tutmuyor alakasız rakamlar çıkıyor. örneği inceleyip nerde hata yaptığımı söylerseniz çok sevinirim uzun zamandır uğraşıyorum çözemedim.
yazmayı unuttum stok durumunu görmek için çalıştığım sorgu adı STOK_OK_DRM_SR
diğer sorgularda raflara göre stok durumunu alıyorum bu sorguda ürünün tam stok durumunu görmeye çalışıyorum ama olmuyor.
.rar STOKDB_03.rar (Dosya Boyutu: 90,38 KB | İndirme Sayısı: 13)
larion, 18-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 13/03/2010, 18:41, Düzenleyen: larion.
Çözüldü #2
giriş tabloda ve çıkışta aynı ismleri yani SKOD olarak isimlemişsin bunun yerine CSKOD,GSKOD veya CSADI.GADI diye adlandır ve IDlerin ismlerinide degiştirip ilişkilendrirsen sorun olmaz..
Çözüldü #3
Sn larion örneğinizde sadece bahsettiğiniz sorguyu dzenledim. Bir bakınız...Sn Celoyce hocamın dediklerini dikkate almanızı öneririm. Saygılar...
.rar BENREMİX_STOKDB_03.rar (Dosya Boyutu: 102,06 KB | İndirme Sayısı: 18)
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Çözüldü #4
ustalar sizin dediğiniz gibi yapmaya çalıştım fakat bazı ürünlerin çıkış miktarıyla sorguda verdiği miktar çok farklı örnek:800100110010 kodlu ürünün gerçek çıkış miktarı 57adet stok_durum_sr sorgusunda çıkan rakkam uçuk 1542 adet çıkış gösteriyor.çözemedim dosyanın son halini ekledim. birde tablolar arası ilişkiler ve sorgulardaki ilişkiler nedir nasıl yapılır ufak örnekler yada tavsiyeleriniz nelerdir?
.rar STOKDB_04.rar (Dosya Boyutu: 87 KB | İndirme Sayısı: 11)
Çözüldü #5
Sorgularda SKALANSTOK adlı sorguya bakınız istediğinizi karşılıyor mu?
Kolay gelsin
.rar STOKDB_04.rar (Dosya Boyutu: 102,94 KB | İndirme Sayısı: 28)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #6
hocam teşekkürler bu işimi görüyor. bunu düşünmüştüm ama programı sorgularla şişirmiyeyim diye tek sorguda haledeyim diye uğraşıyordum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task