Skip to main content

AccessTr.neT

access 2007 de hareketli foto yapabilirmiyim

access 2007 de hareketli foto yapabilirmiyim

Çözüldü #1
access 2007 de bir yardım derneği yapmak istiyorum wep sitesi formatına yakın bir şekilde bu yüzdende ana sayfada hareketli fotolar olsun isityorum bunu nasıl yapabilirim daha doğrusu yapabilirmiyim fikri olan varsa yardımlarını beklitorum şimdiden teşekkürler...
Çözüldü #2
Bunun için hareketli gif dosyaları kullanmalısınız. Konuyla ilgili sitemiz yöneticilerinden Eşref beyin bir araştırması var. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://accesstr.net/konu-marchoso-ocx-g...terme.html
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
arkadaşım bu kodu nasıl kullanıcam peki benim bi fikrim yokta
Çözüldü #4
1- Verilen ocx'e çift tıklayın. Birlikte aç penceresinden windows\system32\regsvr32.exe seçin ve çalıştır deyin. Böylece dosyayı registere kayıt etmiş olursunuz.
2- Daha sonra access'ten araçlar/activex denetimlerinden ocx'i gösterip "kayıt et" deyin.
3- Gönderdiğim gif resmini c'ye kopyalayın. (manzara.gif)
4- Gönderdiğim Access dosyasını çalıştırın. Çalıştıysa dosyayı inceleyerek nasıl yapıldığına bakın. Form açıldığında çalışacak komutları Eşref yazmış zaten. Ben copy-paste yaptım. Bir de activex denetimlerinden Marchoso1 adında bir activex penceresi ekledim.

Kolay gelsin..
.rar manzara.rar (Dosya Boyutu: 729,29 KB | İndirme Sayısı: 19)
.rar hareketli.rar (Dosya Boyutu: 72,16 KB | İndirme Sayısı: 20)
Çözüldü #5
Bu arada unutmadan söyleyeyim.. Ocx'i nereden register ettiyseniz orda kalsın. Ordan kaldırınca "bu denetimde nesne yok" hatası verecektir. Bu nedenle en iyisi windows/system içine atıp ordan register edin.
Çözüldü #6
Byn Elif GÜN, 06 Mart'ta sorduğunuz bu konuda, sn mehmetdemiral hocam emek harcamış sizin için bir örnek hazırlamış, siz 17 Mart'ta tekrar sitemize girmiş olmanıza rağmen lutfedip bir cevap bile vermemişsiniz. Sizi duyarlı olmaya davet ediyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da