Skip to main content

AccessTr.neT

Tablo içinden veri süzmek?

Tablo içinden veri süzmek?

Çözüldü #1
Merhabalar,

Örnek bir tablo hazırladım. Benim bu tabloda yapmak istediğim Ucus alanındaki verilerin boşluktan öncesini
sirket alanına getirmesi yani (Ucus "Luftansa Air lines" ise Sirket alanında sadece "luftansa" olarak getirsin)
Nasıl yapmam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız eğer çok sevineceğim.
şimdiden teşekkür ederim..

iyi çalışmalar,
.rar Hakan.rar (Dosya Boyutu: 10,28 KB | İndirme Sayısı: 25)

Insanlarin birbirini Yanlis Alamalari Icin 9 Ihtimal Vardir.

''Dusundugunuz / Soylemek Istediginiz / Soyledigini Sandiginiz / Soylediginiz / Karsinizdakinin Duymak Istedigi / Duydugu / Anlamak Istedigi / Anladigini sandigi / Anladigi''
Çözüldü #2
tabloda o alana gerek yok hakan. sorguda dene
sirket:left(ucus;instr(1;ucus;" "))
[Resim: image.php?s=df028e861d094075be82dfc55ca1...1225646923][Resim: mousey.gif]
Çözüldü #3
(26/11/2008, 20:50)syrup yazdı: tabloda o alana gerek yok hakan. sorguda dene
sirket:left(ucus;instr(1;ucus;" "))

Sayın syrup,
Access de cok yeniyim Query'nin neresine yazıcam bu kodu? Deniyorum ama sanırım yanlış bişiler yapıyorum hata veriyor.

''Dusundugunuz / Soylemek Istediginiz / Soyledigini Sandiginiz / Soylediginiz / Karsinizdakinin Duymak Istedigi / Duydugu / Anlamak Istedigi / Anladigini sandigi / Anladigi''
Çözüldü #4
Siz bunu nerede kullanacaksınız ki? Bunun formlarda yapılması gerekmiyor mu? Tablo yerine formda bu tip işleri yapmak lazım. Eğer bir firmanın isminin kısa olanını almak istiyorsanız Formdan bilgi girişi sırasında yukarıda syrup un belirttiği şekilde kullanabilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
select ucus, left(ucus,instr(1,ucus," ")) as sirket from hakan

bunu queryde Sql viewde yaz hakan. eğer queryni oluşturduysanda ilk cevabımdakini boş bir alana yaz.
[Resim: image.php?s=df028e861d094075be82dfc55ca1...1225646923][Resim: mousey.gif]
Çözüldü #6
(26/11/2008, 21:08)alpeki99 yazdı: Siz bunu nerede kullanacaksınız ki? Bunun formlarda yapılması gerekmiyor mu? Tablo yerine formda bu tip işleri yapmak lazım. Eğer bir firmanın isminin kısa olanını almak istiyorsanız Formdan bilgi girişi sırasında yukarıda syrup un belirttiği şekilde kullanabilirsiniz.

Sayın alpeki,

Forumlarda kullanmayacağım, Sql üzerinden almış olduğum veriler ile grup halinde veritabanı oluşturup. Excel üzerinden OLAP olarak çalışacağım. Umarım anlatabilmişimdir Img-cray

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task