Skip to main content

AccessTr.neT

Birden fazla alanın tek seferde güncellenmesi hakkında

Birden fazla alanın tek seferde güncellenmesi hakkında

Çözüldü #1
Selam arkadaşlar, bir sorum olacak. Forumdan edindiğim bilgiler ışığında basit bir kantin uygulaması yaptım, tabloda müşteriler, urun, tutar, tarih ve ödenme durumu (veresiye çalşıyor bizim kantin Img-grin evet yada hayır şeklinde iki değer) şeklinde alanlarım var. Hangi müşterinin neler aldığını görmek için müşteri adına ve tarihe göre filtreleme yapıyorum ilgili sonuçları liste içinde görebiliyorum, sorum şu; listede "ödenme durumu" (column(0) da yeralıyor) "hayır" olan kayıtları bir buton aracılığıyla nasıl "evet" şeklinde güncelleyebilirim?
liste.column(0)= "evet" türünden şeyler denedim butona ama olmadı. Uygulamayı ekliyorum bakabilirmisiniz?
Forumda birden fazla kaydı aynı anda güncelleyen programlar var sanırım ama bunu ekstradan programa ihtiyaç duymadan yapabilirmiyiz?
.rar kantin.rar (Dosya Boyutu: 133,17 KB | İndirme Sayısı: 17)
Son Düzenleme: 29/12/2009, 13:03, Düzenleyen: mustafa_atr.
Çözüldü #2
Guncelleme sorgusu oluşturunuz

Kod:
UPDATE kantin SET kantin.Ödenme = [Ödendi mi?]
WHERE (((kantin.Musteri)=[Formlar]![kantin2]![Musteri]) AND ((kantin.Tarih) Between [Formlar]![kantin2]![ilktarih] And [Formlar]![kantin2]![sontarih]));

Verdiğiniz tarih aralığına ve musteri adına göre gerekli süzmelerinizi yaptık tansonra guncelle dediğinizde size Ödendi mi? diye soracaktır "Evet" derseniz hepsini evet payar "Hayır" derseniz hepsini hayır yapacaktır.
Kolay gelsin.
.rar kantin.rar (Dosya Boyutu: 119,59 KB | İndirme Sayısı: 9)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da