Skip to main content

AccessTr.neT

Siparişten İrsaliye Tablosuna veri aktarmak.

Siparişten İrsaliye Tablosuna veri aktarmak.

Çözüldü #1
Merhaba;

Ekli tabloda sipariş oluşturma ve oluşturulan siparişi irsaliyeleştirme bulunmaktadır.

Benim yapmak istediğim;

Sipariş açıldıktan sonra irsaliye forumundan Sipariş Çağırılacak ve irsaliye bilgileri eklenecek. İşlem bittiğinde çağırılan kayıt sipariş tablosundan irsaliye tablosuna yeni veriler ile birlikte yazılacak. İrsaliye kaydı tamamlanınca bir yazdır butonu ile ekranda ki irsaliye print edilecek.

Bunları yaparken mükerrer kayıt engellenence. Burada Sipariş numarası ve irsaliye numarası mükerrer kayıt için anahtar olarak kullanılabilir.

Bu işlemler için ben bir şeyler yaptım ama çalışmayan bir şeyler var ve sipariş silinmiyor.

Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim...

Şimdiden teşekkürler..
.rar irsaliye.rar (Dosya Boyutu: 62,71 KB | İndirme Sayısı: 46)
tartini, 14-06-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 06/11/2009, 17:06, Düzenleyen: tartini.
Çözüldü #2
ofis 2003 de ekleyebilirmisiniz çünki çogunlukla 2003 kullanıyoruz böylelikle daha cabuk yanıt alabilirsiniz ayrıca formda satış fatura barkod diye bir prg var onu incelersen size örnek yol göstermiş olur
Çözüldü #3
Özür dilerim dalgınlığıma Gelmiş. 2003 dosyası ektedir.

Bahsettiğiniz projeyide inceliyorum..
.rar irsaliye.rar (Dosya Boyutu: 70,25 KB | İndirme Sayısı: 44)
tartini, 14-06-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #4
Sn tartini programınızı biraz inceledim. Bazı önerilerimi (bazıları hata) belirtmek istedim.
1-Öncelikle sipariş tablosun olan alanlar tekrar irsaliye tablosunda tekrar var. Hem karışıklık olur hemde gereksiz olarak programı şişirir. Sadece ıd lerin birini bağlaman yeterli.
2-Sipariş no otamatik olmalı.
3-Sipariş formundan İrsaliye formuna geçerken ilgili kayda gitmeli ve tekrar sipariş no ve müşteri sormasına gerek olmamalı.
4-Raporda sipariş no denetim kaynağı irsaliye.sipariş_no yazılmış doğrusu IRSALIYE.siparis_no olmalı

Şimdilik bu önerileri yapabilirim. Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da