Skip to main content

AccessTr.neT

windows7 ve access sorunları

esrefigit
esrefigit
8
4754

windows7 ve access sorunları

windows7 kurulduğunda türkçeleştirme yapılsa bile Access de hiçbir kod çalışmaz daha doğrusu programınız çalışmaz işte bunun nedeni işletim sistemi türkçeleşmiş olsa bile bilgisayar yani sitemin kendisi hala amerikanca dır onu değiştirdiğiniz zaman Access de yapılmış programlarınız çalışır

nereden yapılacak
denetim masası bölge dil ordan yönetimsel bölümü oradanda sistem yerel ayarını değitir diyerek türkçe yapıyorsunuz

şayet bu dediklerimi yapmazsanız benim gibi eski kafalıların windows 7 üzerine office 2003 kurar ve hiç bir programı çalışmayınca neden diye uğraşır durursunuz
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz
bilgi için teşekkürler sn esrefigit
"Gülümsemenin, parasal değeri yoktur. Satın alınmaz, ödünç verilmez, dilenilmez, çalınmaz ama verilmedikçe hiç alınamaz."
Baştan sona Sql veritabanı oluşturma
Ben katılmıyorum bu tezine sevgili Eşref.. Ben uzun zamandır Windows 7 ve Access 2003 kuruyorum ve kendim de kullanıyorum. Eğer windows 7'yi İngilizce olarak kurup üzerine de Offize 2003 kurarsan, Access elbette çalışmaz. Ama Windows 7 dil güncellemesini yaptıktan sonra Office 2003 kurarsan sorun olmaz. Burada önemli olan sıralamadır. Zaten Türkçe dil güncellemesi yapılmayan Windows 7 üzerine kuracağın yazılımların birçoğu otomatik olarak İngilizce olacaktır.

Demek ki Windows 7 İngilizce kurduktan sonra driver bile kurmadan ilk yapılacak iş Mui kurmaktır. Türkçe olduktan sonra sorun olmaz. Deneyin bakın.

Bu arada Windows 7 lansmanı 22 Ekim itibariyle bugün resmi olarak yapılacaktı. Ne oldu bilmiyorum ama şahseb ben windows 7 7600 sürümünü buldum, direkt Türkçe kurulum yapıyor. Eski beta sürümlerle sonradan Türkçe yamalarına elvedaImg-grin)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Sn Üstadlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Biz de Windows 7 ye geçelim mi ne dersiniz? Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Windows 7'ye geçmek mi? Hala geçmediniz mi? Durduğunuz hataImg-grin
İnadına, ille de Accesstr.net...
Beta sürümü vs. hiç kullanmadım askerde olduğum için. Yaklaşık 1 haftadır Windows 7 Ultimate 32 Bit kullanıyorum. Hakikaten mükemmel bir işletim sistemi diyebilirim. Neredeyse hiç bir eksik yok diyebilirim. POST sonrası açılış 22 saniye sürüyor. Müthiş bir performans ve çok güzel ince noktalar ile kullanımı kolaylaştırmışlar.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task