Skip to main content

AccessTr.neT

access te oluşturduğum tabloları şifreleme

access te oluşturduğum tabloları şifreleme

Çözüldü #1
acces te oluşturduğum tabloları kimsenin değiştirmesini istemiyorum kullanan kişilerin sadece form dan kullanmasını istiyorum. ama formdan da değişiklik yapamasın sadece kullanabilsin form üzerindeki sorguları kullanabilsin istiyorum.
2. konu ise form üzerinde metin kutusu şeklinde yanında düğmesi olan bir sorgu nasıl yaparım, mesela metin kutusuna adını yazacam yanındaki düğmeye basınca o adı arayacak
3. konu sorguda birebir sorgu değil de mesela adı ahmet ama ben ahm yazınca nekadar ahm yazıyorsa çıkarsın istiyorum bu durumu 2 . konuda açıkladığıım aramada da yapmak istiyorum

bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.teşekürler
Çözüldü #2
Arama konusuyla ilgili aşağıdaki linki inceleyin:

Form üzerinde Arama
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
(17/10/2009, 17:25)aydogan51 yazdı: acces te oluşturduğum tabloları kimsenin değiştirmesini istemiyorum kullanan kişilerin sadece form dan kullanmasını istiyorum. ama formdan da değişiklik yapamasın sadece kullanabilsin form üzerindeki sorguları kullanabilsin istiyorum.
bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.teşekürler

Programınızı .mde olarak kaydetmeyi deneyiniz.
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #4
.mde de olsa tablolara ulaşılabilir.tablo yapısı ve veriler değiştirilebilir. maalesef accesste veritabanını gizleyemiyorsun. shift tuşuna engel olabiliyorsun ama bu da çok rahat kırılabiliyor.
Çözüldü #5
Tablolarınızda yer alan bilgilerin okunamaması için kaydederken şifreleyip kaydedebilirsiniz ancak programda nispeten yavaşlık olur. Bunun dışında MsSQL kullanabilirsiniz güvenlik için.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
çok teşekür ederim peki ben oluşturduğum tabloları veya sorguları sayfa oluştursam ama sayfa kısmını çok bilmiyorum.mesela tablolara veya sorgulara sayfa üzerinden nasıl arama yapabilirim.yani bir metin kutusu gibi bişey yanınada bir düğme koymak istiyorum. mesela adını metin kutusuna yazıp arama düğmesine basınca o adı veya adları bulsun istiyorum.bunu nasıl yapabilirim sayfa da

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da