Skip to main content

AccessTr.neT

Access çok yer kaplıyor

Access çok yer kaplıyor

Çözüldü #1
Merhaba Saygıdeğer Hocalarım ve Access kullanıcıları arkadaşlarım

Benim 50.000 satırlık veri, 1300 civarında yaklaşık 200 kb lık bitmap resimlerden oluşan bir veritabanı çalışmam var.
sorunum bu veritabanının "veritabanını sıkıştır ve onar" komutundan sonraki hali 180 mb gibi bir yer kaplaması.
bunu düşürmek veya sıkıştırmak için hangi yolu izlemeliyim, böyle bir yol varmı?
yardımlarınızı bekliyorum.
Çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım
Çözüldü #2
Öncelikli olarak resimleri aynı tablo içinde toplamamanızı tavsiye ederim. Resimleri programın yanındaki bir klasörde depolayabileceğiniz gibi ikinci bir Access MDB dosyasının içine sadece resimleri koyabilirsinizde.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Benim önerim de ilk etapta resimleri bmp olmaktan kurtarıp jpg yapmanız. Sonra da Alpeki'nin dediği gibi resimleri bir klasörde tutup, Access tablosuna sadece resimlerin yollarını kaydetmenizdir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #4
değerli yardımlarınız için teşekkür ediyorum deneyip sonucunu yazarım
hocam yolu tarif ettiğim zaman resim çıkmıyor resmin kayıtlı olduğu isim yazısı çıkıyor
Son Düzenleme: 14/10/2009, 23:37, Düzenleyen: efebatur.
Çözüldü #5
Konuyla ilgili örnekler var, onları inceleyin. Arama kutusuna mesela "resmin yolunu tabloya kaydetmek" yazabilirsiniz.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #6
(14/10/2009, 23:44)mehmetdemiral yazdı: Konuyla ilgili örnekler var, onları inceleyin. Arama kutusuna mesela "resmin yolunu tabloya kaydetmek" yazabilirsiniz.
hocam konuyla ilgili örnekleri inceledim ancak benim gibi merdivenin ilk basamaklarındaki bir Access kullanıcısı için çok profosyonel örnekler var bu çalışmaların yazılı anlatımı olursa memnun olurum hazır örnekler Access komutlarıyla yapılmamış anladığım kadarıyla vb kodlarından oluşuyor ilginize teşekkür ediyorum
Son Düzenleme: 15/10/2009, 00:54, Düzenleyen: efebatur.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task