Skip to main content

AccessTr.neT

Yıl alanını tarihe göre kontrol etsin

Yıl alanını tarihe göre kontrol etsin

Çözüldü #1
Aşağıda verdiğim örnekte yıllar var biz 2009 dayız hangi yılda isek yıl açılan kutusunda o yılı seçe bilelim ay alanıda açılan kutusundanda ay alanı diyelim ocak diğer kayda geçtiğimizde yine mecbur 2009 sececeğiz yalnız ocak girmiştik bir daha ocak girmeyelim bunu nasıl yapabiliriz. Yani hangi yıldaysak o yılı girip kayıt yapabileceğiz ve her aydan sadece bir tane olacak doğal olarak o yıl sadece 12 tane kayda izin vereceğiz
.rar VT1.rar (Dosya Boyutu: 10,63 KB | İndirme Sayısı: 7)
Çözüldü #2
Bu sorunuzun çözümünü biliyorum. Ancak o kadar kolay değil. Eğer açılan kutuda olsun ama seçince uyarsın derseniz çok kolay. Ancak 2009 seçince aylar içinde kullanılanlar açılan kutudan yok olsun derseniz, o kadar kolay iş değil. Yapılır ama oldukça uğraştırır. Ben bir programımda yapmıştım. Ama birkaç sorgu ve birkaç alt form kullanmıştım. Dediğim gibi uyarsın derseniz kolay... Karar sizin. Onu yazın da ona göre yol alalım.

Kolay gelsin..
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Sayın blacksir

İstediğiniz çalışmayı Dlookup kullanarak yaptım. Burada bir hile kullanarak tabloya verinizi "2008OCAK" biçiminde kaydettirdim. Bu kaydı tekrar girdiğinizde uyarı gelerek kaydı iptal etmektedir.

Örneği inceleyiniz. Kolay gelsin..
.rar VT1_DEMİRAL.rar (Dosya Boyutu: 16,07 KB | İndirme Sayısı: 19)
Çözüldü #4
mehmet bey örneği inceledim yıl 2009 yılında olmamıza rağmen 2008 2011 vb yıllar girilebiliyor şu an bulunduğumuz yılın dışında yıl girilmesin istemiyorum kayıt yapılamasın yani stok giren birini düşünün her ay diyelim eylülü girecek şu an bulunduğumuz yıl 2009 bunu dışındakileri girmeye kalkarsa izin vermesin bu ay eylülü girdi birdahaki ay yine mecbur 2009 girecek eylül girmeye kalkarsa önceki ay girdiği için izin vermeyecek. YANLIZ Burda çok önemli bir konu daha var 2010 geldiğimizde o naylar 2010 yılı için tekrarlanabilir olması lazım bilmem anlatabildimmi
Çözüldü #5
Ok. Ben o şekilde anlamamıştım. Sorun değil, müsait olunca o şekilde yaparım.
Çözüldü #6
cevabınızı bekliyorum

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task