Skip to main content

AccessTr.neT

ScrollBar ile metin kutusu rengi değiştirme

ScrollBar ile metin kutusu rengi değiştirme

ScrollBar ile oynayarak Metin Kutusunun arka plan rengini değiştire bileceğiniz bir örnek.
.rar ScrollBar.rar (Dosya Boyutu: 11,38 KB | İndirme Sayısı: 157)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
paylaşım için teşekkürler Puletin
Sn Puletin Hocam katkı ve paylaşımlarınız için teşekkürler. Buna benzer bir örnek daha önce bu forumdan indirdiğimi hatırlıyorum. Ancak; bu programda ayarladığımız bir fon rengini bir yerlere kaydedebiliyormuyuz. Ya da bu rengi kendi formumuza nasıl aktarabiliriz. Nasıl kullanabiliriz. Biraz anlatabilirmisiniz? Saygılar.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

(23/09/2009, 19:09)benremix yazdı: Ancak; bu programda ayarladığımız bir fon rengini bir yerlere kaydedebiliyormuyuz. Ya da bu rengi kendi formumuza nasıl aktarabiliriz. Nasıl kullanabiliriz. Biraz anlatabilirmisiniz? Saygılar.

Saygılar bizden sayın Benremix.
Fonrengini biryerlere kaydedebilir miyiz bilemiyorum, ama kuvvetle muhtemel o da mümkündür.
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Sn.Puletin Paylaşım İçin Teşekkürler.
Application Engineer
(23/09/2009, 19:09)benremix yazdı: Sn Puletin Hocam katkı ve paylaşımlarınız için teşekkürler. Buna benzer bir örnek daha önce bu forumdan indirdiğimi hatırlıyorum. Ancak; bu programda ayarladığımız bir fon rengini bir yerlere kaydedebiliyormuyuz. Ya da bu rengi kendi formumuza nasıl aktarabiliriz. Nasıl kullanabiliriz. Biraz anlatabilirmisiniz? Saygılar.

Sayın Benremix
Her rengin bir sayısal değeri vardır. Burada oluşan rengin sayısal değerini de

sayi = Me.Metin8.BackColor

şeklinde alabiliriz. "Sayi" değeri, oluşan rengin sayısal değeri olacaktır. O değeri istediğiniz yerde kullanın.

Örneği inceleyiniz. Kolay gelsin..
.rar ScrollBar_DEMİRAL.rar (Dosya Boyutu: 13,32 KB | İndirme Sayısı: 36)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task