Skip to main content

AccessTr.neT

PC Kapatma Programı

PC Kapatma Programı

Forumda dolaşırken bir arkadaşın hazırladığı Windows kapatma programını görünce bende ihtiyaçtan bunun biraz daha gelişmişini hazırlayayım dedim.
İhtiyaçtan derken benim ufaklığın günde 2 saat PC kullanma süresi var.
Bizimki oturdumu kaklmak bilmiyor. Annesini atlatıyor daha zamanım dolmadı diye.
Bu program bu tür tantanaları ortadan kaldırmak içindir.
Süre belirleniyor(bizim örneğimizde 2 saat) ve başlat deyince geriye doğru saymaya başlıyor.
Şimdi diyeceksinizi ki çocuk uyanık olup da zamanı durdurursa ve ya programı kapatırsa. Buna da çözüm bulduk. Başlangıçta isteye bağlı ebeveyn şifre belirliyor ve daha sonra bu şifreyi girmeden zaman durdurulamıyor ve ya form kapatılamıyor.
Ancak Alt+Crtl+Delete tuş kombanasyonuyla Windows Görev Yöneticisini açıp oradan kapatabilir. Onu da çocuklar bilmez zaten. Gerçi ona da Api'li çare bulunur ama o kadarına gerek yok artık.
Bende çalışmadı, şu referans eksik çıktı falan olmasın diye programı setup haline getirdim ve içerisine gerekli referansları koydum.
Kullanıcının referans aramasına ve register etmesine gerek kalmıyor.
Sadece setup dosyasını çalıştırıp kurması yeterli.
Program ekte.

P.S.
Programı revize edip yeniden yükledim, çünkü eski haliyle API'ler pek randımanlı çalışmıyordu.
Şu an ilgili 4 işlemi de yerine getirebiliyor.
.rar Setup.rar (Dosya Boyutu: 915,55 KB | İndirme Sayısı: 343)
Paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık. Gecenin pardon sabahın bu saatinde seni de uyku tutmadı mı. Saygılar.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Sn.maytas Paylaşım için teşekkürler. +Rep

Birde Dosyayı MDB olarak eklerseniz herkeze daha faydalı olacaktır.

Saygılar.
Application Engineer
Sn. Maytas elinize sağlık. güzel bir uygulama olmuş

sn. Emturker visual basic ile hazırlandığından dolayı mdb kullanılmamış. Visual basic uygulamarında mdb dosyaları sadece veritabanı olarak kullanılmaktadır.
™Hiç Birimiz, Hepimiz Kadar Akıllı Olamayız...®

Teşekkürler Sayın Maytas...Elinize sağlık
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Teşekkürler arkadaşlar.
Beğendiğinize sevindim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task