Skip to main content

AccessTr.neT

excelden accesse veri aktarımı

excelden accesse veri aktarımı

Çözüldü #1
Sn Üstadlar excellden accesse veri aktarımı mümkün mü? Ekteki örnekte değişkenler tarih ve miktarı. Access te parça no adı vs tanımlı olacak sadece tarih ve miktarını almalı. Mevcut Access programına alması mümkün olmadığından Access örneği eklemedim. Herhangi bir şekilde accesse aldırabilirsek yeni yapmayı düşündüğüm programı o şekilde tasarlayacağım. Şimdide ilgilenen herkese teşekkürler. Saygılar..
.rar Kitap1.rar (Dosya Boyutu: 7,5 KB | İndirme Sayısı: 65)
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Çözüldü #2
Sayfa1 i Access e aldım
Yanlış anlamadımsa ...
Kolay gelsin
.rar Kitap1.rar (Dosya Boyutu: 18,6 KB | İndirme Sayısı: 194)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #3
Sayın Benremix, Excel'deki tabloyu Accese'e aktarmak mümkün, bunu ADO kullanarak yapabilirsiniz.
Access içerisinden de istediğiniz Excel tablosunu import edebilirsiniz, bunu biliyorsunuz zaten.
Neden çalışmanızda hem Access, hem de Excel kullamak istiyorsunuz, birisiyle devam etseniz olmaz mı?
Üstteki açıklamalarınıza gelince ben pek anlayamadım doğrusu, zaten sayın Puletin cevap yazmış.
Çözüldü #4
Sn Değerli sorumla ilgilenen arkadaşlar; Firmamız siparişleri müşterimizden (bağlantı sisteminin adını tam bilmiyorum) internetten yansanayi bilgi formuna bize verilen şifre ile girip verilen siparişleri Excel tablosuna aktar ya da kendimiz ilgili alanları seçerek kopyala yapıştır yapabiliyoruz. Siparişler 15 günde bir güncelleniyor.Bu güncellemeler sırasında eski siparişler değişebiliyor bunu takip etmek gerekiyor. Ben daha önce filtreleme ve süzme yaparak siparişleri aylı olarak accesse elle girip malzeme ihtiyaçlarımı ve üretim planlarımı yapıyorum. Sizlerin de yardımıyla bunu daha pratik hale getirdim. Şimdi direkt aktarmanın yolunu arıyorum. Direkt tabloyu bağlayabilirdim ancak bu uygun değil. Bu işin zor olduğunu belkide mümkün olmadığını düşünüyorum ancak; excellde de olması zor dediğim bazı şeylerin kolay yapıldığını görünce belki olur ümidiyle sizlerden yardım rica ediyorum. Mevcut programıma enterge etmem mümkün değil ancak başka problemler ve accesstr yi tanımadan önceki yaptığım programları (program denirse) şimdi forumdaki üstadlarım sayesinde yeniden ve program gibi programlar yapmaya çalışacağım. Daha önce Access örnekleri bölümünde imalat üretim programları adı altında 3 program örneğini yayınladım. Bu 3 programı yapabilirsem tek program çatısı altında birleştirmek ve kullanışlı arayüzlü, kullanıcı tanımlı güzel bir program haline getirmek istiyorum. Tabloları tasarlama aşamasındayım. Hatta onlar içinde öneri istedim fakat; tarayarak eklediğim için büyük oldu ve cevap veren olmadı.Sağlık olsun...Başınızı biraz ağrıttım galiba kusura bakmayın...Sanırım istediklerimi biraz olsun anlatabildim. İlginizden dolayı teşekkürler.Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Son Düzenleme: 12/08/2009, 02:24, Düzenleyen: benremix.
Çözüldü #5
konu cevaplanmışlara taşınmıştır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task