Skip to main content

AccessTr.neT

başka bir access datadan sorgu oluşturmak

orcunerkek54
orcunerkek54
7
3705

başka bir access datadan sorgu oluşturmak

Çözüldü #1
iyi günler. arkadaşlar başka bir accses data da ki tablolardan sorgu oluşturup veri alabilirmiyiz. açmak gerekirse: yapmak istediğim program masa üstünde sorgu yapmak istediğim accses data ise D:\ABS\data nın içinde buradan nasıl sorgu oluşturabilirim.
örnek: SELECT tbl_arac_envanter.plaka_no, tbl_arac_cinsleri.arac_cinsi
FROM tbl_arac_envanter INNER JOIN tbl_arac_cinsleri ON tbl_arac_envanter.cins_no = tbl_arac_cinsleri.cins_no;
bu sorgunun aynısını D:\ABS\data buradan yaptırabilirmiyim
orjinal datada oynama yapmak istemiyorum.
AYNI DATANIN İÇİNE D:\ABS\data datadai bazı tablolara veri kaydedebilirmiyim
tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Son Düzenleme: 18/07/2009, 13:42, Düzenleyen: orcunerkek54.
Çözüldü #2
bunun bir kaç yolu var ado dao ve sorgu ile sanırım böyle bir şey olması lazım

SELECT tbl_arac_envanter.plaka_no, tbl_arac_cinsleri.arac_cinsi
FROM tbl_arac_envanter IN 'd:\data.mdb' INNER JOIN tbl_arac_cinsleri ON tbl_arac_envanter.cins_no = tbl_arac_cinsleri.cins_no;
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz
Çözüldü #3
Bu kadar karmaşaya gerek olmadan halledeyim derseniz bağlı tablo yöntemini kullanın. Tabloları bağlayın, istediğiniz yerden kullanın.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #4
yardımınız için teşekkürler
o tablolardan herhangi birine herhangi bir metin kusundan kayıt gönderebilirmiyim.
Çözüldü #5
Eğer tablo uzaktaki bir bilgisayardaysa (internet veya yerel ağda başka bir pcde) o zaman o konuma erişim ve yazma yetkiniz olmalıdır. Aynı bilgisayarda ise direk yazabilirsiniz. Sizin yapmak istediğinizi belirtin, ona göre konuşalım..
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #6
kullandığım bir program var ve bu programa ek program yapmak istiyorum (malzeme istek programı). programın datasıyla ek programım aynı bilgisayarda olacak ancak. bu programla bağlantıların tümünü kodlarla yapmak istiyorum. programın datasında oynama veya ilave yapmak istemiyorum. eğer başarabilirsem bu başka bilgisayarlardada kullanılacak tüm işlemler ek programımda kodlarla olmalı.
teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task