Skip to main content

AccessTr.neT

Sub_Form

uno2255
uno2255
3
1483

Sub_Form

Selamlar
Ekte gönderdiğim dosyada, avanslarla ilgili kayıt yaptığım zaman ilgili kişilere kayıt yapabiliyorum ancak nüfus bilgileri kısmını doldurduğum zaman tek kayıt olarak görüyor, nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz?
Teşekkürler
dosyayı 2003 olarak kaydettim.
Bir sorumda ilgili formda meslek kısmı liste olarak gözükmüyor (Ben liste olarak göstermeye çalışmıştım)
ikinci veya üçüncü kayıtta meslek kısmı kayboluyor

İlginize teşekkürler
.accdb 6.accdb (Dosya Boyutu: 800 KB | İndirme Sayısı: 4)
.mdb 6_access2003.mdb (Dosya Boyutu: 384 KB | İndirme Sayısı: 2)
uno2255, 29-06-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 15/07/2009, 16:42, Düzenleyen: uno2255.
Merhaba,

PErsonel tablonda meslek ve bulsan alanlarının verileri aldığı tabloların birinci sütünlarıyla ilişkilendirme yapmalıydın. Liste kutusu yerine istediğin sanırım açılan kutular. Birde tablo ilişkilerinde bazı değişiklikler yaptım.

Personel ile avans tablosu arasında bire-çok ilişkisi kurulmalıydı. PErsonel ile nc tablosu arasında ise bir-bir ilişkisi olamlıydı.

Personel_ana1 formunu oluşturdum. Bunla senin istediğin işlevin kazanıldığını düşünüyorum. Tasarım kısmını halledersin artık.
.accdb 6[1].accdb (Dosya Boyutu: 824 KB | İndirme Sayısı: 11)
kusura bakmayın, 1-sonsuz bağlantısını yaptım ama 1-1 bağlantısını 2007 de yapamadım. Bir d aynı şekilde bir kaç tane sub ekleyebilirmiyim
uno2255, 29-06-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Ben zaten 2007 örneğinde bu ilişkileri yapıp geri eklemiştim. Benim cevabımdaki eki alabilirsin. Orada tablolarda birer sütunu da sildim. Onları da göz önüne al.

Birde birkaç subfrom derken neyi eklemek istiyorsun açık yazarsan bakarız.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da