Skip to main content

AccessTr.neT

TABLODAKİ VERİLERİN KORUNMASI

TABLODAKİ VERİLERİN KORUNMASI

Çözüldü #1
TABLODA BİRÇOK VERİ VAR BUNLARI YANLIŞLIKLA SİLİNMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN NE YAPMALI ÖRNEĞİN TABLO VERİ KISMINDA KÖŞEYE TIKLA TÜMÜ SEÇİLİYOR VE SİL DEDİĞİMİZDE HEPSİ SİLİNE BİLİYOR ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM ...
Son Düzenleme: 14/07/2009, 00:28, Düzenleyen: akrep71.
Çözüldü #2
Tablonuzu normal şekilde açıldığında korumak için başlangıç bölümünde ne kadar onay varsa kaldırın ve verilerinizi bağlı tablo biçiminde kullanın. Verilerinizin bulunduğu mdb dosyasında da açılışta çalışan bir form oluşturun, bir uyarı vererek süresi dolduğunda otomatik olarak kapansın. Bilen adam tablonuzu ne yaparsanız yapın silebilir, bilmeyenlerden de böyle koruyabilirisiniz. Ama dosya silmeyi nasıl engelleyeceksiniz? Onu da söyleyeyim, yedekleme örneklerimiz var sitemizde, onlardan birini uygulayacaksınız.

Kolay gelsin.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
veritabanını mde olarak hazırlayın, bunun için de bir ana form oluşturun geçişler için. Bundan sonra nesne penceresini göstermezsiniz olur biter. Kullanırken verileri sildirmemek içinde dahili kullanıcı gurup ayarlarından özel haklara sahip yetkiler tanımlayın. Sadece belli kullanıcılar silme işlemini yapabilir o zaman.

Tüm bunlara rağmen ana dosya da silinmesin diyorsanız bu windows ile ilgili Access ile değil. Bunun da önlemenin yolu çok zor gibi. EFS ile şirelenmiş veriler bile sınırlı haklara sahip kullanıcı tarafından silinebilir. Bu durumda tek yol VT'nin olduğu dizine güvenlik ilkelerinden denetimi kısıtlamak ve sadece dosya okuma yürütme izni vermek.

Mehmet Bey'in söylediği de güzel bir saklama yöntemi. Ama ben olsam belki de bu dosya bozuk diye asıl o zaman silerdim.
Çözüldü #4
İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.DENEYECEĞİM ...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task