Skip to main content

AccessTr.neT

Tarihe göre formda süzme yapamadım

Tarihe göre formda süzme yapamadım

Çözüldü #1
Nerdeyse üçgündür Değerli hocalarımızın ve üstatlarımızın emek vererek hazırladıkları faydalı bilgilerini ve örneklerini inceliyorum çok güzel ve yararlı örnekler karşısında şaşkınlığım doruk noktasında bizim gibi acemiler için çok yararlı bilgi ve örneklerini bizimle cömertce paylaştıkları için şükranlarımı sunuyorum.

Nacizane sizden bir ricam olacak "ornekremi" isimli dosyam ektedir. Ben dosya açıldığında karşımıza ilk çıkan formun üzerinde ünvana göre süzme işlemini ve rapor açtırmayı değerli bilgilerinizden yararlanarak yaptım. Ancak Tarihe göre süzmeyi birtürlü yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Cevaplarınıza karşılık veremeyebilirm. Dışarda olacam. Ancak gece tekrar formda olacam.

Saygılarımla
.rar ornekremi.rar (Dosya Boyutu: 129,56 KB | İndirme Sayısı: 11)
Çözüldü #2
Herkese Selam geldim ama benim sorumla ilgilenen olmamışmı
galiba
Çözüldü #3
Sayın Remi
Tarihe göre süzme için between.. and kullanıyoruz. Ama siz nereyi tarih egöre süzeceğinizi belirtmemişsiniz. İlk açılışta firma seçildikten sonra mı? Nerede tarih filtrelenecek?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #4
Sayın mehmetdemiral hocam ilginize teşekkür ederim. formda zaten 1 adet tarih ve firma alanı var soldaki tarih alanını süzmek istiyorum önce tabi firmayı sonrada tarihi mevcut formda firma adına göre süzme yaptım ama tarihe göre süzemedim.

Saygılarımla
göreceğiniz gibi kullandığım tablo sayın hocalarımın örneklerinden alıntıdır. Belki sistem bozulur süzme işlemini yapamam diye tablonun adını "köyler" ve alanı "köy" isimlerini bile değiştirmedim. acemilik işte
Son Düzenleme: 13/07/2009, 20:52, Düzenleyen: remi.
Çözüldü #5
Sanırım sizin sorununuz tarih değerlerini now() olarak kaydedip date olarak istemenizden kaynaklanıyor. Değerleri date() ile kaydedin, böylece saat verisi girmek zorunda olmazsınız. Şu anda siz 01.01.2009 01:00:10 gibi depolanmış veriler arasından sadece 01.01.2009 t
yazıp size bulmasını istiyorsunuz. Bu mümkün değil. O yüzden verilerinizi tabloya kaydederken bugünkü tarihi date() ile gönderin. Sorun yok.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #6
Hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ışığında birazdan tekrar deneyeceğim

Hürmetler sunuyorum

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task