Skip to main content

AccessTr.neT

Sıralattırmada metod

Sıralattırmada metod

Çözüldü #1
Arkadaşlar kolay gelsin, cevap vereceklere şimdiden teşekkürler...

Raporda bir biriyle ilişkili kayıtları sıralattırmak istetiğimde, sıralama mantık doğrultusunda olması gerektiği gibi oluyor, yani; eşi,kendisi, kızı, oğlu gibi...

Ancak ben böyle istemiyorum, yani içinden seçim yapmak istiyorum, sıralattırırken kendi seçtiğimin ilk önce başlaması mümkün mü? Yani; kendisi, eşi, kızı, oğlu gibi... Kod veya başka bir şekilde olabilir...

Kolay gelsin..
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.
Çözüldü #2
aşağıdaki linkte bulunan örneği inceleyiniz.

https://accesstr.net/konu-tablodaki-veri...istir.html
Çözüldü #3
Sayın sledgeab vermiş olduğunuz linkte hazırlanmış uygulamaya baktım. Kayıtlar istenilen yere taşınıyor, benim sıkıntımda tamda böyle bir sıkıntıydı zate...

Ancak bir kayıt var. Alt tablosunda o kayda bağlı 5 kayıt var. Ancak bu birbirine bağlı kayıtlardan yüzlerce var. Rapor al dediğimizde o yüzlerce kayıtlar kendisine bağlı kayıtlarla beraber raporda gözüküyor, ancak sıralı değil, bu metod oraya düğmesiz varsayılan olarak nasıl uygulanır?

Kaydı aşağıya yukarıya taşı şeklinde değilde, Mesela "kendisi" sıra başı olarak diğerlerinin sıralanması münkün mü?

İlginiz için teşekkür ederim.
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.
Çözüldü #4
Sn. danke,

Örnek dosya eklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #5
Sn. danke

Son durum nedir?
Sorunu çözebildiniz mi?
Örnek gönderecek misiniz?
Konuyu kapatacak mıyız?
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #6
Sayın Seruz geçiktiğim için kusura bakmayın, ayrıca sorunumun çözümünü bulamadım.

Örnek yazı ekinde, problemim örnekteki gibi yüzlerce kayıt var, her kayıta bağlı 3 er 5 er kayıt var bunlar mantık sırasına göre annesi, babası, eşi, kendisi şeklinde sıralanmaya devam ediyor,

Ben ise o değerleri sıralamaya varsayılan olarak müdahale etmek istiyorum. İlgilenen herkese teşekkürler.
.rar Ornek.rar (Dosya Boyutu: 22,05 KB | İndirme Sayısı: 5)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task