Skip to main content

AccessTr.neT

B Likit Fon Toplam Almada Yapamadıklarım

B Likit Fon Toplam Almada Yapamadıklarım

Çözüldü #1
Değer dostlar ve hocalarım;

Bankalardaki paraların değerlendirilmesi amacıyla satın alınan B tipi Likit Fon hesaplarının izlenmesi konusundaki yardım isteğimi, Sayın Seruz bir kaç ay önce, sağolsun çözümlemiş ve dosyayı eklemişdi.

Şuan ki mevcut uygulamada "FonTakibi" formu açılan kutu'dan banka seçilince, seçilen bankadan yıl içinde satın alınan fonların ve satılan fonların toplam adet ve alış tutarı ile toplam satış adet ve tutarı, Form altında gözükmüyor, ben gözüksün istiyorum.

Açıklamaları WinRar dosyası içindeki resimde yaptım.

Yardımlarınız için önceden teşekkürler.
.rar HKBLFon-2009.rar (Dosya Boyutu: 209,18 KB | İndirme Sayısı: 21)
Son Düzenleme: 28/04/2009, 14:54, Düzenleyen: assenucler.
Çözüldü #2
Sayın assenucler
Çalışmayı inceledim. Yazılan toplam alma kodları tamamen seçilen değerlere bağlanmış. Mantık olarak bu değerlerin seçilmeden toplanması mümkün görülmüyor. Siz nasıl birşey düşünüyorsunuz bilemiyorum ama tüm sorguların ölçütleri liste kutularındaki değerlere tıklansıktan sonra görülebilir. Bu gayet normal görülüyor. Mesela

=DSum("AlimTutari";"FonTakibi_Satim")

Bu komutun doğru çalışması için önce Fontakibi_satım sorgusunun çalışması, banka kodunu alması, "Fon takibi" isimli formdaki "Alım listesi" alanındaki değerin seçilmesi gereklidir. Tüm bunları seçmeden gelecek olan sahı ancak genel toplam olacaktır. Yani bir banka seçilince o bankayla ilgili tüm alımların, tüm satışların toplamlarının verilmesi gerekir. Bunu yapaesanız da diğer tıklama eylemlerine bağlı değerler gelmeyecek. Benim önerim bunun için başka alanlar kullanmanız ve değerleri onlara göre göndermeniz. Yani eğer banka kodu seçilirse onunla ilgili tüm toplamları veren ya ayrı bir form ya da ayrı metin kutuları koymalısınız. İstediğiniz böyle bir şey mi?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Selam
Ben bir toplam sorgusu ekledim
bir göz atarsanız, belki işinizi görür.

Banka combosu güncellemesine
DLookup ile toplam sorgudan almasını söyledim
Kolay gelsin

Not: sadece 2 alanı yaptım isterseniz ayni mantıkla
devam edebilirsiniz, veya ben tamamlarım
.rar HKBLFon-2009_okileturc.rar (Dosya Boyutu: 39,07 KB | İndirme Sayısı: 16)
okileturc, 18-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 28/04/2009, 20:01, Düzenleyen: okileturc.
Çözüldü #4
Sayın Mehmet Demiral ve okileturc;

İyi akşamlar.. Gösterdiğiniz yakın ilgi ve güzel yanıtınız için teşekkürler. Yazdıklarınızı dikkate alarak, istediklerimi gerçekleştirmeye çalışacağım. Takıldığım konuda yine değerli düşünce ve görüşlerinizi alırım.

Selam ve sevgiler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da